“Yeter Gari” Dedi, İşinden Oldu

“Yeter Gari” Dedi, İşinden Oldu

 

Çevre Kirliliğine “Yeter Gari” Dedi, İşten Çıkarıldı

Acıpayam’ın önemli noktalarından geçen Dalaman Çayının kirletilmesinin engellenmesine karşı düzenlenen girişimlerde aktif rol alan Sabit Kızılhan’in işten çıkarıldığı bildirildi.

Deski İçme Su Dairesi Başkanlığına bağlı Gökpınar İçe Su Kaynağında yaklaşık 6 yıldan bu yana görev yapan Sabit Kızılhan garip bir şekilde işten çıkarıldı.

Edinilen bilgilere göre, bugün öğleden sonra Sabit Kızılhan’a görev yaptığı kurumdan bir telefon geldi.

Gelen telefondaki “Bugün mesai bitimi itibariyle iş akdin fesh edildi” sözlerini duyan Sabit Kızılhan neye uğradığını şaşırdı.

DALAMAN ÇAYI MÜCADELESİ

Aynı zamanda Girenizliler Derneğinin Kurucu Başkanı olan Sabit Kızılhan, uzun yıllardan beri kasıtlı olarak kirletilen Dalaman Çayının kurtarılması için verilen mücadelede her zaman aktif rol almıştı.

Acıpayam-Dalaman yolunun yapılması ve Acıpayam’ın önemli noktalarından geçen ve bilinçli bir şekilde kirletilen Dalaman Çayının kurtarılması için her zaman katkı sağlayan Sabit Kızılhan bu mücadelesinin sonucu olarak işten çıkarıldığı iddia edildi.

Son olarak, Acıpayam’daki bir işletme tarafından Dalaman Çayına bırakılan atıklar sonucu çaydaki tüm balıklar ve canlıların hayatını kaybetmesinden sonra geçtiğimiz ay içinde Acıpayam’a bağlı Çakır Mahallesinde Dalaman Çayının Kirletilmesine “YETER GARİ” pankartı önünde yer almıştı.

SEVENLERİNDEN BÜYÜK DESTEK

Haksız bir şekilde işten çıkarıldığı duyulan Sabit Kızılhan için Acıpayam ve Gireniz halkı sosyal medyada destek oluyor ve yanında oldukları mesajını iletiyorlar.

Öte yandan, Sabit Kızılhan’ın Dalaman Çayının kirletilmesinin önlenmesi için verdiği aktif mücadeleden dolayı kurum içinde kendisine zaman zaman “Bu işlerle uğraşma işinden olma” gibi sözlerin söylediği iddia edildi.

İşinden olan Sabit Kızılhan’da konu hakkında “Benim için sürpriz olmadı” yorumunu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.