Yaz Spor Okulları başlıyor | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Yaz Spor Okulları başlıyor

Yaz Spor Okulları başlıyor
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin spor yapmak isteyen herkese ücretsiz olarak sunduğunu “Yaz Spor Okulları” başlıyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin tozlu ve çamurlu alanlar yerine daha modern sahalarda spor yapmasını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yaz ve kış olmak üzere yıl boyu Denizlililere ücretsiz olarak sunduğu “Denizli Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları” başlıyor. Özellikle çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak, ayrıca yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan Yaz Spor Okulları kapsamında atletizm, badminton, bale, basketbol, buz pateni, capoeira, cimnastik, futbol, güreş, halk oyunları, judo, masa tenisi, okçuluk, pilates, satranç, taekwondo, tenis, voleybol, yüzme ve zumba branşlarında eğitim veriliyor. Yaz Spor Okulları’na katılmak isteyen vatandaşların başvuruları ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonu yanındaki ofisten ve Yenişehir Spor Merkezi’nden alınıyor.

Spor tesisi yatırımları devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’ye kazandırdıkları spor tesisi yatırımlarının 121 Dev Proje kapsamında hayata geçirilecek 24 adet halı saha, 5 adet tenis kortu ve 6 adet basketbol ve voleybol sahası ile devam edeceğini söyledi. Başkan Zolan, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin tozlu ve çamurlu alanlar yerine daha modern sahalarda spor yapmasını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Denizli’de yaşayan tüm vatandaşlarımız istediği spor branşını yapması için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi. Yaz ve kış sezonlarında hayata geçirdikleri kursların tamamının ücretsiz olduğunu kaydeden Başkan Zolan, kullanılan alet ve materyallerin de Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yine ücretsiz karşılandığını belirtti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.