Yanlış Habere Tepki | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Yanlış Habere Tepki

Acıpayam’lı Şoförlerden Yanlış Habere Tepki

Acıpayam’lı sürücüler dün bazı gazete ve haber sitelerinde yayınlanan yanlış habere tepki gösterdiler.

acp

Acıpayam’lı Şoförlerden Yanlış Habere Tepki

Acıpayam’lı sürücüler dün bazı gazete ve haber sitelerinde yayınlanan yanlış habere tepki gösterdiler.

Acıpayam’a bağlı Alaattin Mahallesinde meydana gelen tecavüz olayında zanlının Acıpayam’da minibüs şoförü olduğu şeklinde dün bazı gazete ve haber sitelerinde yayınlanmasının ardından Acıpayam’lı şoför esnafı yanlış haberden dolayı bir açılama yaparak tepkilerini dile getirdiler.

Acıpayam Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Fahrettin Afşar, Acıpayam Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Dinçer Yiğit ve Acıpayam Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Ali Sağun yaptıkları ortak açıklamada tecavüz haberinde adı geçen şahsın Şoförlük mesleği ile hiçbir alakasının olmasını söylediler.

Adı geçen şahsın ilçede faaliyet gösteren hiçbir kurum ve kuruluşta şoförlük yapmadığı dile getirildi ve “Acıpayam’a bağlı Alaattin mahallesinde genç bir kıza tecavüz edildiği haberini herkes gibi bizde üzülerek okuduk. Denizli’de yayın yapan bazı gazete ve haber sitelerinde zanlının minibüs şoförü olduğu yazılmış. Oysa bu şahsın ilçede faaliyet gösteren hiçbir kurum ve kuruluşta şoförlük yapması söz konusu değil. Şoför olarak hiçbir yerde kaydı da yok. Bahse konu olayda minibüste değil şahsın babasına ait kamyonette meydana gelmiş. Askerden yeni geldiğini öğrendik. Dolayısıyla yapılan haberde yanlış bilgi sonucu şoförler zan altında bırakılmıştır. Acıpayam’daki tüm şoförler bu durumdan rahatsız olmuş ve üzülmüşlerdir. Bu yanlışlığın acilen düzeltilmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istiyoruz” dediler.

Öte yandan, ortak yapılan açıklamada Acıpayam’lı vatandaşların ilçedeki şoförlere yakından tanıdığı, zaten onların içinden yetiştiği belirtildi ve gösterilen güvenden dolayı vatandaşlara teşekkür edildi.

KAYNAK: Acıpayam Gazetesi.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.