Valilikten Dolandırıcılık Uyarısı | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Valilikten Dolandırıcılık Uyarısı

Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi ve Özel Kalem Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüsünde bulundukları tespit edilmiştir.
Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımızdan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir yöntemi bulunmamaktadır.
İhtiyaç sahibi,  engelli veya diğer başvuru sahibi tüm vatandaşlarımıza “yardımlar”  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız (SYDV) tarafından veya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü aracılığıyla yapılmaktadır.
Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın ise Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunması rica olunur. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.