VALİLİK FETÖ OPERASYONUNDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI | Denizli Online Haber | Denizli Haber

VALİLİK FETÖ OPERASYONUNDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI

Denizli’de darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 920 kamu personeli açığa alındı. Gözaltına alınan 536 kişiden 75’i ise tutuklandı.

Denizli Valiliğinden alınan bilgiye göre, Garnizon ve 11. Komando Tugay Komutanlığında, Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır’la birlikte 108’i rütbeli, 410’u asker 518 kişi gözaltına alındı. Aralarında Tuğgerenal Özbakır ile 53’ü rütbeli 54 asker tutuklanırken, firar eden Kurmay Başkanı Yarbay Fahrettin Demir ise aranıyor.
Yürütülen soruşturma kapsamında Denizli Emniyet Müdürlüğünde 10’u müdür, 5’i emniyet amiri, 3’ü komiser, 8’i komiser yardımcısı, 4’ü baş polis, 33’ü polis memuru, 2’si sivil memur toplam 65 kişi görevden uzaklaştırıldı. 6 müdür, 3 emniyet amiri ve 2 komiser yardımcısı gözaltına alınırken, 11 emniyet personeli, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.
Denizli Valiliğinden 4 vali yardımcısı ile 2 kaymakam açığa alınırken, açığa alınan 2 vali yardımcısı ile 2 kaymakam gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde İl Dernekler Müdürlüğünde bilgisayarların hard disklerini bozmaya çalıştığı belirlenen bir personel de tutuklandı.

628’i öğretmen görevden uzaklaştırıldı
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli 13’ü müdür, 628’i öğretmen, 2’si eğitim uzmanı ve 13’ü personel olmak üzere toplamda 656 kişi açığa alındı.
Denizli Adliyesinde yürütülen soruşturmada ise 23 hakim ve savcı görevden uzaklaştırıldı. Yargı mensuplarından 4’ünün tutuklandığı, firarda bulunan 19 hakim ve savcı hakkında da yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi.
Pamukkale Üniversitesi’nde ise görevli 23 akademik ve 19 idari personel açığa alındı. Denizli Müftülüğünde 26 din görevlisi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın ile 2 personeli görevden uzaklaştırıldı. Denizli Ticaret İl Müdürü Abdullah Hasyıldırım, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci ile 5 müdür ve 12 vergi dairesi personeli de görevden uzaklaştırıldı.

Kapatılan okulun sayısı ise 8’e çıktı
Güney Ege Kalkınma Ajansında (GEKA) 3 müdür ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu görevlerinden alınırken, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünde 2 mühendis ve 5 personel, Denizli Büyükşehir Belediyesinde 15 personel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 2 eğitim uzmanı, Meteoroloji İl Müdürlüğünde 1, Orman Bölge Müdürlüğünde 2 personel, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Bölge Müdürlüğünde 2 başmühendis, TCDD Gar Müdürlüğünde 1, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörlüğünde 6 uzman ve 3 personel, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde 1 tabip ve 11 personel, Çardak Hava Limanı Müdürlüğünde 9 personel açığa alındı. Halk Sağlığı ve Ziraat Bankasında görevli 1’er personel de gözaltına alındı. Darbe girişimi kapsamında Denizli’de kapatılan okulun sayısı ise 8’e çıktı.
Çardak Havaalanı Müdürü Soner Tuğral ve 9 personel, Merkezefendi Belediyesi’nde 4 personel, Pamukkale Belediyesi’nde 2 personel, Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Müdürü açığa alınırken, Denizli Ticaret Odası Başkanı N.Ö. ise gözaltına alındı.
Toplamda görevden uzaklaştırılan personel sayısı 920 kişiye çıktı.

VALİLİK FETÖ OPERASYONUNDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI
VALİLİK FETÖ OPERASYONUNDAKİ RAKAMLARINI AÇIKLADI

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.