Vali Altıparmak, Tüm Vatandaşlarımızı Meydana Davet Etti

Vali Altıparmak, Tüm Vatandaşlarımızı Meydana Davet Etti

 Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sayın Valimiz, “15 Temmuz gecesi ve sonrasında Milletimiz; yaşadığımız dünya üzerinde Müslüman Türk Milletinin, huzur ve güvenin temsilcisi, nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa onu koruyup gözeten emin bir millet olduklarını cümle aleme göstermişler, bizlere bunun haklı gururunu yaşatmışlardır.

Milletimizle, vatandaşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır” dedi. Ayrıca tüm vatandaşlarımızı; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığımızın himayelerinde 7 Ağustos Pazar günü saat 17:00’de 81 ilde İstanbul Yenikapı’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile eş zamanlı olarak İlimizde gerçekleştirilecek olan şenliklerin yapılacağı Çınar Meydanı’na davet etti.

Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete; Denizli Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Varol, Başkan Yardımcıları Adem Erdağı ve Arif Zor, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Altıntaş, Mesut Güler, Mithat Yalçınkaya ile Anadolu Ajansı Denizli Büro sorumlusu Mustafa Dermencioğlu ve Murat Demirbilek katıldı.

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’a Denizli’deki görevinin hayırlı olmasını dileyen DGC Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Varol, Denizli’de ki yazılı ve görsel basın kuruluşları hakkında bilgiler verdi. DGC’nin çalışmaları hakkında da bilgiler veren Varol, ulusal basın kuruluşlarının da Denizli’de faal olarak Denizli’deki gündemi takip ettiklerini ifade etti.

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ise ziyaretlerinden dolayı DGC Başkanı Varol ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Ziyarette gazetecilerin gündeme dair sorularını da yanıtlayan Vali Altıparmak; “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi maalesef bir grup eşkıyanın kalkışması neticesinde yaşadığımız sıkıntılardan dolayı Denizli’de de gözaltına alınanlar tutuklananlar hızla devam ediyor. Özellikle 25 Aralık sonrası bu yapının içinde olan örgütün tepe yöneticisi, imamı veya organizatörü, himmet toplayanı gibi hem iş dünyasından hem akademik dünyadan hem de bürokrasiden olanlar bir bir temizlenerek adli makamlara intikal ettiriliyor. Görevlerinden alınmaları için de Bakanlıklarına yazıyoruz. Şu anda Pamukkale Üniversitede toplamda 126 kişiye bu manada işlem yapılmış. Bunlardan 65 tanesi Akademik personel, 59 tanesi diğer personel, 2 tane de yönetici var. Bunlardan ifadesi alınıp bırakılanlar var, gözaltına alınanlar var, mahkemeye çıkartılıp tutuklananlar var. İş dünyasından bir kısmı tutuklu bir kısmı gözaltında olanlar var. 1.170 kişi şu an açığa alındı. Açığa alındıktan sonra gözaltına alınan 560 kişi. Tutuklanan personel sayısı emniyet mensubu dahil 112. Doğrudan görevden alınanlar 7 kişi. 10 tane firarimiz var. Gözaltında olan işadamları bugün mahkemeye çıkarılacak. İçlerinde tepe yöneticisi olanlar var. Himmeti bizzat idare edenler var. Sadece bunlar değil bunların dışında olanları da biliyoruz. Bunların bir kısmı yurtdışına kaçmış durumda. Bunlarla ilgili işlemler hızla devam ediyor” dedi.

Konuşmasında yapılan işlemlerin titizlikle yürütüldüğüne dikkat çeken Vali Altıparmak; “Burada asıl olan bu organizasyonun içinde olanların yanında masumlarda bu işe karışmasın diye sahte ihbar ve benzeri durumları da dikkate alaraktan Başsavcılığımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte iyi bir koordinasyon içerisinde yürütmeye çalışıyoruz. Şehir olarak, ülke olarak bu olumsuzluklardan biran önce sıyrılıp normale dönmemiz lazım. Bu yönde de çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızı ve ekonomimizi rahatlatmamız lazım. Türk Halkı; Devletimizin bekası, ülkemizin ve vatandaşımızın birliğine ve beraberliğine kastetmek amacıyla gerçekleştirilen darbe girişimine karşı 15 Temmuz gecesi ve sonrasında dik durarak, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak onurlu bir davranış sergilemiştir. Darbe girişimi sonrasında ise ülke genelinde hiçbir yağma ve talan girişiminde bulunulmamış, aksine korumaya yönelik tutum ve davranış içerisinde bulunulmuştur. Milletimiz; yaşadığımız dünya üzerinde Müslüman Türk milletinin, huzur ve güvenin temsilcisi, nerede bir mazlum ve ihtiyaç sahibi varsa onu koruyup gözeten emin bir millet olduklarını cümle aleme göstermişler, bizlere bunun haklı gururunu yaşatmışlardır. Milletimizle, vatandaşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. ” diye konuştu.

DENİZLİSPOR’DAN CUMARTESİ AKŞAMI DEV ORGANİZASYON

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile tüm Türkiye’nin meydanlara inerek Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarımızın yine Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile 7 Ağustos Pazar akşamı sona ereceğinin hatırlatılması üzerine Denizli’deki faaliyetler hakkında da bilgiler veren Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Cumartesi günü akşam Denizlisporumuzun bir hazırlığı var. Yaklaşık 5 bin kişilik taraftar grubunu alana toplamaya ve Denizlispor forması dağıtmaya hazırlanıyorlar. Pazar günü öncesi başka bir Demokrasi Şenliği olacak. Pazar günü için de Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektör V. Hüseyin Bağ, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı H. Teoman Sancar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Ticaret Odası Başkan V. İmran Eraslan, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli OSB Müdürü Tanju Beştaş ve Denizlispor Kulüp Başkanımız Süleyman Urkay ile bugün yapacağımız toplantıda biraraya gelerek birlikte nasıl bir etkinlik ve çalışma yapabiliriz bunu değerlendireceğiz. Siz basın mensuplarımız aracılığı ile de 7’den 70’e herkesin, tüm vatandaşlarımızın ve diğer parti temsilcilerinin de etkinlik alanına gelmesini, Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmalarını alanda dinlemelerini, bizimle birlikte yapacağımız faaliyetlere katkıda bulunmalarını rica ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.