TÜRK MİLLETİNİN DEVRİMİ | Denizli Online Haber | Denizli Haber

TÜRK MİLLETİNİN DEVRİMİ

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Çardak Havaalanı’ndan 550 komandonun Ankara’ya nakledilmesini engelleyen Denizli’nin Çardak İlçesi’nde vatandaşlara seslendi. 15 Temmuz’un dünya demokrasi tarihine Türk Milleti’nin devrimi olarak geçeceğini söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Milletin demokrasi devrimi Ak Partilisiyle, CHP’liyse, MHP’lisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle 79 milyonun devrimidir” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çardak İlçe Meydanı’nda toplanan yaklaşık 3 bin kişiye seslendi. Milli İradeye Sahip Çık mitingine Bakan Zeybekci’nin yanı sıra Ak Parti Denizli Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı. Bakan Zeybekci’den önce Denizli milletvekilleri de halka seslenip darbe girişimini kınadı, verilen demokrasi mücadelesini anlattı.
1980 askeri darbesinde Kütahya’ya lise diplomasını almaya gittiğini, ancak darbe olduğu için alamadığını söyleyen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Cuma günü de kızımın mezuniyeti vardı, Kızımın da diplomasını aldık, ondan sonra dolaşırken ihanet peşindeki uçaklar, Ankara üzerinde uçmaya başladılar. Yanımızdaki arkadaşlara sorduğumda gece eğitimi yaptıklarını söylemişler. Onun üzerine oradan kalktık, hemen Başbakanlığa geçelim diye yola çıktık. Ardından Meclis’e gitmeye karar verdik. Dikmen kapısından arabayla giremediğimiz için yaya yürürken gözlerini kan bürümüş bu hainler. Bunlara it demek, köpeklere hakarettir. Siz hiç sahibini ısıran köpek gördünüz mü, ancak kudurursa yapar. Siz hiç kendisine yemek verilen çanağa pisleyen köpek gördünüz mü? Bunu ancak köpeklikten çıkmış olan mahlukatlar yapar. Biz Meclis’e girerken doğrudan bizi hedef gözeterek ateş açtılar” diye konuştu.
‘MECLİS BAŞKANI KONUŞUNCA KUDURDULAR’
Meclis’e gitmeden önce TRT Genel Müdürü’nü aradığını ifade eden Zeybekci, “Oraya gitmeden TRT Genel Müdürü ile telefonla konuştum. ‘Abdestimi aldım, TRT’yi teslim almaya gidiyorum’ dedi. Bana sordu, ‘ne yapıyorsun’ diye. ‘Abdestimi aldım, gerekli teçhizatımı da aldım. Her kim ki; bizi almaya geldi önce onun canı, sonra bizim’ dedim. Yok öyle kolay kolay. Bu hainler biz Meclis’e girdik, Meclis Başkanımız konuşmaya başladığında kudurdular, çıldırdılar, Meclisi bombalamaya başladılar. Bu hainler benim kardeşlerimin üzerinden tank geçirdiler” dedi.
O GECE ÇARDAK BAŞKA BİR YİĞİTTİ
Çardak’ın 15 temmuz gecesi demokrasi destanı yazdığını söyleyen Zeybekci, “O gece Çardak başka bir güzeldi. O gece Çardaktaki yiğitlerim başka bir yiğitti. Hanım kardeşlerim de başka bir yiğitti, Nene Hatun’du. Kardeşlerim de Müftü Ahmet Hulusi’ydi” dedi.
15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN DEMOKRASİ DEVRİMİ
15 Temmuz’un Türk Milleti’nin devrimi olarak dünya tarihine geçeceğini belirten Zeybekci, “Bedel ödendi bedel. Can verildi, artık kimsenin şüphesi kalmasın. Bir daha bu memlekette milletin iradesine, demokrasiye, Meclis’i hiçbir Allahın kulu, yaratık bu milletin iradesine ve kutsalına, elini, dilini, gözünü uzatamayacaktır. Çünkü millet ne dedi biliyor musunuz. Millet dedi ki; bu vatanın, devletin sahibi millettir, demokrasinin, milli iradenin, Meclis’in sahibi millettir dedi. O bayrağı kanıyla sulayarak o yetkiyi kendine aldı” diye konuştu.
‘GÜN YÜZÜ GÖSTERMEYECEĞİ’
Millete ihanetin hesabının milim milim sorulacağını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “O hainlerden bu ihanetin bedeli milim milim, gram gram santim santim bunlardan sorulana kadar biz nöbete devam ediyoruz” diye konuştu.
Alanda bulunanların idam sloganları üzerine Zeybekci, “İlla idam mı diyorsunuz. Ama şunu da unutmayın. Keşke geberseydim diyene kadar günyüzü göstermeyeceğiz bunlara. Keşke geberseydim diyecekler. O iki metrelik yerde ilelebet insan yüzü gün yüzü göstermeyeceğiz onlara. Bu yaptıklarının hesabı onlardan sorulacak” şeklinde konuştu.
‘BU DEVRİM 79 MİLYONUN DEVRİMİ’
Milletin devriminin 79 milyonun devrimi olduğunu vurgulayan Zeybekci, “Milletin bu demokrasi devrimi Ak Partilisiyle, CHP’lisiyle, MHP’lisiyle 79 milyonun devrimidir. Alevisiyle, sunnisiyle, Kürdüyle, Türküyle 79 milyonun devrimidir. Bu demokrasi devrimi 79 milyonun devrimi olarak tarihe geçecek” diye konuştu.
Ekonominin sağlam olduğunu belirten Zeybekci, “Burası artık sağlam dedik Denizli, hainler toparlandı, inlere hücrelerine gönderildi. İşimiz Ankara’da. Ankara’da Allahın izniyle Ankara sağlam, hükümet sağlam, meclis sağlam, Cumhurbaşkanımızda aslanlar gibi Başkomutanımız da işinin başında” diye konuştu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.