Toprağın Ateşle Dansı`nda Çamura Hayat Verdiler | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Toprağın Ateşle Dansı`nda Çamura Hayat Verdiler

Denizli Büyükşehir Belediyesi Seramik Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan “Toprağın Ateşle Dansı” sergisi 8 haziran 2016 tarihinde başladı. Çamura can veren kursiyerlerin ürettiği eserler büyük ilgi gördü.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Seramik Kursu kursiyerlerinin hazırlamış olduğu “Toprağın Ateşle Dansı” adlı sergi Denizli Büyükşehir Belediyesi Turhan Bahadır Sergi Salonnu’nda açıldı. Serginin açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Turizm İşleri Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, eğitmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Toprağın Ateşle Dansı adlı sergiyi gerçekleştiren ve eser veren öğrencileri tebrik etti. Başkan Zolan, “İnsanlarımızın hobilerini yapabilmesi anlamında, arzu ettikleri her türlü etkinliği yapabilme anlamında, birçok imkan sunuyoruz. Sizler de ilgi gösteriyorsunuz. Bugün ortaya koyduğunuz eserlerle her şeyin en iyisini en güzelini yapabileceğinizi gösterdiniz” dedi.

“Emek, alın teri ve göz nuru var”

Öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: “Kursiyerlerimizin eserlerinde emek, alın teri ve göz nuru var. Büyükşehir Belediyesi olarak seramikle ilgili verdiğimiz eğitimlerimizin atarak sürmesini temenni ediyorum.” Konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Osman Zolan, davetlilerle birlikte seramikleri inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm malzemelerini ücretsiz olarak karşıladığı seramik kursunda üretilen birbirinden güzel eserler büyük ilgi gördü.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.