Sümeyye Erdoğan evlendi! İşte yılın düğünü | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Sümeyye Erdoğan evlendi! İşte yılın düğünü

Sümeyye Erdoğan evlendi! İşte yılın düğünü

Sümeyye Erdoğan evlendi! İşte yılın düğünü : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kızı Sümeyye Erdoğan, iş adamı Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar ile evlendi.

Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı adını alan gösteri merkezinde gerçekleştirilen törende çiftin nikahını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı.

5 BAŞBAKAN NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Düğün sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca, nikah anı da mini bir zirveyi andırdı. Nikah masasında 5 Başbakan, 1 Cumhurbaşkanı, 1 Genelkurmay Başkanı ve 1 Meclis Başkanının bu ana şahitlik yapması çiftin nikahından sonra en çok dikkat çeken detaylar arasında oldu.

DÜĞÜN ŞAHİTLERİ GÜL VE DAVUTOĞLU

Çiftin şahitliklerini ise 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, eski Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama yaptı. Nikahın ardından aile cüzdanını Abdullah Gül takdim etti.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan, ardından nikah merasimine geçilen törene, bakanlar, yabancı devletlerin temsilcileri, büyükelçiler, belediye başkanları, sanatçılar ve iş adamlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

GELİN DAMAT ERKENDEN GELDİ

Bu arada düğün konvoyu sabah Tarabya’dan çıkarak nikahın yapılacağı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’ne geldi.

ARABAYI DAMAT KULLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyya Erdoğan ve damadı Selçuk Bayraktar, gelin arabası bir konvoy halinde Tarabya Köşkü’nden yola çıktı. Gelin arabasının aynalarında çiçek bulunduğu görüldü. Gelinlik giyen Sümeyye Erdoğan ön koltukta otururken, aracı Selçuk Bayraktar kullandı.

YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Nikahın yapılacağı Küçükçekmece’deki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi çevresinde tüm yollar ise geceden trafiğe kapatıld denizli haber online

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.