Sulama kanalı kazı alanına 22 bin 960 fidan | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Sulama kanalı kazı alanına 22 bin 960 fidan

DENİZLİ‘de Pamukkale ve Buldan Ovası’nın sulanması için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Yenicekent Sulama Kanalı inşaatı sırasında kazı ve dolgu yapılan alanlara çeşitli türlerde 22 bin 960 fidan dikildi.
Denizli’de tarımsal sulama için büyük önem taşıyan Yenicekent Sulama Kanalı’nın tamamlanarak faaliyete girmesinin ardından kanalın inşaatı sırasında kazı ve dolgu yapılan arazilerde erozyon yaşanmaması için örme çit, teraslama ve dozerle toprak işlemesi yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye badem, fıstık çamı, incir, ceviz, iğde, dişbudak, dut, çınar ve akasyadan oluşan toplam 22 bin 960 fidan toprakla buluşturuldu.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu imzalı, açıklama yapıldı. Ülkenin dört bir yanında ağaçlandırma çalışmalarına devam edildiği belirtilerek, “Yenicekent Sulama Kanalı inşaatının arkasından çalışma yapılan toprakları ağaçlandırdık. Ayrıca alanda bulunan 7 bin yabani zeytinin de aşılaması gerçekleştirdik. Denizli’ye hayırlı olsun” denildi.

fidan 2 fidan1

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.