Süet Ayakkabı Boyası Çeşitleri ve Fiyatları | www.deriboyalari.com

Süet boyası ihtiyaçlarınız için her renkte süet ayakkabı, çanta, cüzdan gibi saraciye boya ürünlerini sitemizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Süet İçin Süet Boyası

Dana, oğlak, keçi derilerinin zımparalanarak görüntüsünün değiştirilmesi ile elde edilen bir kumaş çeşidi olan süet, deriden elde edilen ürünlerden biridir. Hassas bir yapısı vardır. Tüylü ve yumuşaktır. Dokunulduğunda deriye göre daha farklı bir his uyandırır. Süet kumaş çabuk leke tutar ve temizlenmesi de zordur. Ayakkabıdan koltuk döşemesine kadar kullanılan süetin temizlenmesi sırasında ise süetin kendisine uygun ürünlerin kullanılması şarttır. Süet boyası, süet ürünlerin ilk alındıkları an gibi görünmesini sağlayan temel malzemedir. Sonrasında ise süet cilası ve koruyucu sprey gelir.

Süet Ayakkabı Boyası

Süet ayakkabılar hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere kullandığı bir ayakkabı türüdür. Süet ayakkabı hem şık hem de modern görünür. Bundan dolayı da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ancak süetin düzenli olarak bakımının yapılması, lekelendiğinde ve özellikle çamur gibi etkenlere maruz kaldığında hemen temizlenmesi gerekir. Süet ayakkabı boyası ise temizlik yapıldıktan sonra kullanılır. Süet ayakkabıların temizliğinin yapılmasında özel fırçalar ve süngerler kullanılır. Süetin bakımı ise boya ile bitmez. Su iticiliğini artıran ve doğal olarak da daha dayanıklı olmasını sağlayan spreylerin kullanılması süetin daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

Süet Boyalarının Fiyatları

Süet denildiğinde akla genellikle klasik renkler gelir. Taba, kahverengi, lacivert, siyah süetin en sık karşılaşılan renkleri arasındadır. Tabi tekstil sektörünün hareketlenmesiyle birlikte süet de renkten renge giren malzemeler arasına girmiştir. Farklı süet renklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, süet boyaları da çeşitlenir. Süet boyası fiyatları boyanın gramajına göre belirlenir. Çünkü boya sadece ayakkabı, mont gibi küçük yüzeyler için üretilmez. Aynı zamanda süet imalatı yapan işletmelerin de ellerindeki ham süeti renklendirmek için boyaya ihtiyaçları vardır. Ayrıca süet ürünlerin rengi gerekli malzemeler kullanılarak rahatlıkla değiştirilebilir. Bunun için özel olarak üretilen renk değiştiriciler vardır. Bu renk değiştiriciler kullanılmadan başka bir renkte boya kullanmak ise, gerçek dokuyu tahrip eder.

Her Türlü Süet Boyası İçin

Süet sadece ayakkabılarda kullanılmaz. Ayakkabı dışında koltuk döşemelerinde, giyim eşyalarında da süete yada süet parçalara rastlanır. Süet imalatçıları ya da kullanıcıları diledikleri ürüne firmamız üzerinden rahatlıkla ulaşabilir. Süetin yapımından korunmasına kadar gerekli olan bütün malzemeler kolayca satın alınabilir. Süet derinin işlenmesi ile edilir. O nedenle standart dokuma birçok kumaşa göre daha özel bir üründür. Kullanımı da bu özelliğine paralel olarak dikkat ister. Süet üzerinde oluşan deformasyonu hemen ortaya koyar. Tüylerinin yapışması ise bütün özelliğini kaybetmesine neden olur. Doğru bir bakımla süet uzun yıllar kullanıcısına hizmet eder. Ancak süet bakımı için kullanılan ürünlerin kaliteli olması önemlidir. Aksi halde süetin daha güzel görünmesi için uygulanan işlemlerin hiçbir anlamı kalmaz. Tersine ortaya daha da bozulmuş bir görüntü çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.