SİYASİ ŞOV | Denizli Online Haber | Denizli Haber

SİYASİ ŞOV

 SİYASİ ŞOV

YAZICI’DAN SERT ELEŞTİRİ ‘SİYASİ ŞOV’

Çivril Belediye Meclis üyesi ve Grup sözcüsü Tunay Yazıcı Ağustos ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada büyük bir siyasi gafa imza attı.

SİYASİ ŞOV
SİYASİ ŞOV

Çivril Belediye Meclis üyesi ve Grup sözcüsü Tunay Yazıcı Ağustos ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada büyük bir siyasi gafa imza attı.

Çivril Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı birinci oturumunda gündem dışı söz alarak konuşan Tunay Yazıcı göreve yeni başlayan başkan yardımcısı Mesut Kaygısız ve Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven’i eleştirmek isterken yaptığı konuşmada “iş adamından belediye başkan yardımcısı, doktordan da belediye başkanı olmaz” dedi.
Çivril Cumhuriyet meydanında tutulan demokrasi nöbetleri konusunda konuşan CHP’li Tunay Yazıcı Çivril belediye başkanına “Demokrasiye olan bağlılığı, demokrasiye karşı saygısı acaba demokrasinin neresindedir, Adalete baskı yapıyor musunuz? Kamu dairelerine baskı yapıyor musunuz? Gazetecilere baskı yapıyor musunuz?” diye sordu. Yazıcı konuşmasında Cumhuriyet meydanında halkın tuttuğu nöbetin demokrasi nöbeti olmadığını ifade ederek “şunu çok iyi anladım ki sizlerin orada tuttuğunuz Demokrasi Nöbeti değil, siyasi bir şov, siyasi bir rant, siyasi bir reklam aracı. Kesinlikle camiye, kışlaya, Adliyeye siyaset girmemeli. Bu darbe sosyal hukuk devletine yapılmıştır. Demokrasi nöbetinde CHP belediye meclis üyelerinin meydana gelmediği şeklinde eleştiriler aldık. Sayın başkan sizler siyaseti sokağa döktünüz, siyaset sokağa döküldüğü zaman kolektif birleşmeler olur provokasyonlar ortaya çıkar milli egemenliği sağlayamazsınız. Maalesef Çivril’de bu birlikteliği sağlayamadınız. Siyasi partilerin ilçe başkanları ile fotoğraf çektirerek, Tunay Yazıcı eşiyle kaldırımda yürürken siz ve arkadaşlarınız fotoğraf çektirme yarışına girdiniz. Göstermelik fotoğraflarla dövizlerle bir yere varamazsınız. Ucuz politikalardan vazgeçin. Doktordan belediye başkanı iş adamından başkan yardımcısı olursa böyle olur” dedi.
Tunay Yazıcının konuşmasından sonra söz alan ve kendisine yönelik olarak yapılan eleştirilere cevap veren Çivril belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven Parlamenter sistemde seçilmişlerin meslek gruplarına göre değil halkın verdiği oy oranına göre göreve geldiğini belirterek “demokrasiyi en çok savunduğunu iddia eden CHP’nin bir üyesinin seçilmiş kişiler hakkında bu şekilde düşünmesi ve konuşması manidardır. Demek ki CHPli arkadaşlar halkın verdiği oya saygı duymuyorlar. Demek ki CHP li arkadaşlar biz kimin hangi meslek grubunun daha iyi başkan olacağını belirleriz onu başkan seçeriz. Halk kimin başkan olacağını bizden iyi bilemez düşüncesinde. Buraya seçilerek gelen her arkadaş halkın iradesiyle oylarıyla gelmiştir. Hiç kimse buraya dâhil olduğu meslek grubunun avantajıyla gelmedi” dedi.
KİMLERDEN BAŞKAN OLUR?
Başkan Güven konuşmasının son kısmında CHP’li Tunay Yazıcıya hangi meslek grubu üyelerinin başkan olması gerektiğini sorarak “madem doktordan başkan olmaz hangi meslek sahiplerinden başkan olur? Avukattan mı, mühendisten mi, mimardan mı. Sizin böyle düşünüyor olmanız CHP’nin ilkeleri ile ters diye düşünüyorum. Eğer sizin mantığınızla hareket edersek sadece mimarlar ve mühendisler siyaset yapmalı” dedi.

Kaynak: yesilcivrilgazetesi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.