SERİ KATİL DENİZLİ'YE Mİ GELDİ? | Denizli Online Haber | Denizli Haber

SERİ KATİL DENİZLİ’YE Mİ GELDİ?

En az 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan seri katil Atalay Filiz, Denizli’de sosyal medyanın en önemli gündemi oldu. Filiz’in Denizli’ye geldiği iddiası bile sanal alemi Salladı.

İstanbul ve Ankara’da 3 kişinin katil zanlısı olarak aranan Atalay Filiz’in izinin İzmir’de ortaya çıkmasının ardından polisin araştırmalarında önemli bilgiler elde edildi. Atalay Filiz’in 4 saatini geçirdiği internet kafedeki bilgisayarı inceleyen polis, Yunan adalarına kaçmak ve gizlenmek için insan tacirleriyle sosyal medya üzerinden yaptığı görüşmeleri tespit etti. Elde edilen bu bilgiler doğrultusunda da Salı gününden beri sır olan katilin izi sürülmeye başlandı.

Tuzla’da 27 Mayıs günü tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı, 2013 yılında da, Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı Ankara’da öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz, İzmir’e kaçtı.

Geçen Pazar İzmir’e gelen Filiz, 4 saat Buca’daki bir kafeteryada kaldı, ardından adı açıklanmayan bir üniversite öğrencisinin evinde pazar ve pazartesi gününü geçirdi. Görüntülerinin televizyonlarda yayınlanmasından sonra olayı fark eden kafeterya sahibi ile üniversite öğrencisinin verdiği bilgiler doğrultusunda polisin araştırmalarına da yön verildi.

BİLGİSAYARLAR İNCELENDİ

Atalay Filiz, geçen Salı günü kaldığı evden ayrıldıktan sonra sır oldu. Polis şimdi üç günün sırrını çözmek için çok önemli bilgiler elde etti. İnternet kafedeki görüntüleri inceleyen polis, Atalay Filiz’in ilk olarak hakkında çıkan haberleri takip ettiğini belirledi.

Ardından kaçmak ve gizlenmek için yardım alacağı insan kaçakçılarıyla sosyal medya üzerinden bağlantı kurduğu anlaşıldı. Polis şimdi katilin yanı sıra bağlantı kurduğu bu insan kaçakçılarının da izini sürmeye başladı.

Bu yönde de önemli gelişmeler kaydetti. Bu arada polisin, Yunanistan Sakız Adası ya da başka bir adasına kaçak geçiş olup olmadığını yönelik de yine bu ülkenin yetkilileriyle sık sık görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Bu arada Asayiş şubenin yanı sıra İstihbarat Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik ekiplerinin de aynı şekilde araştırmalarının devam ettiği açıklandı. Emniyet yetkilileri, elde edilen tüm görüntüleri ve onlarca ihbarı değerlendirdiklerini söyledi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.