Selin Ünver'in yürekleri burkan hikayesinin detayları ortaya çıktı | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Selin Ünver’in yürekleri burkan hikayesinin detayları ortaya çıktı

Selin Ünver’in yürekleri burkan hikayesinin detayları ortaya çıktı
Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’e önceki gün katılan 25 yaşındaki ana sınıfı öğretmeni Selin Ünver’in hayat hikayesi herkesi duygulandırmıştı. Genç öğretmen, program sunucusu Selçuk Yöntem’in sorusu üzerine annesini babasının öldürdüğünü, bu yüzden cezaevinde olduğunu söylemişti. Sesi titreyen ve kekeleyen Selin, ”Babam, annemi öldürdü’ deyince herkesin yüreği burkulmuştu. Olayın iç yüzü ise detaylarıyla ortaya çıktı. İşte çocuk yaşta henüz daha 16 yaşındayken hem annesiz, hem de babasız kalan genç kadının yaşam mücadelesi…


Önceki gün Kim Milyoner Olmak İster’de duygu dolu anlar yaşanmıştı. Programa yarışmacı olarak katılan Selin Ünver adındaki ana sınıfı öğretmeni kendini anlattığı anlarda ailesinden konusu açılınca annesinin öldüğünü babasının da cezaevinde olduğunu açıklamıştı. Selçuk Yöntem’de genç öğretmene ”anlatmak ister misin?” deyince acı gerçeği tüm Türkiye öğrenmişti.
Yine kadın cinayeti, yine KADINA ŞİDDET…

s1

25 yaşındaki Selin 16 yaşındayken annesini toprağa babasını ise cezaevine göndermişti. Aradan geçen 9 yıl ise Selin için zorlu bir mücadelenin başlangıcıydı. Hayatına tek başına atılmıştı genç öğretmen.Programda gözleri dolan öğretmenin ilk sözleri ise şu şekildeydi:
“Babam annemi öldürdü, bu sebeple hapiste yatıyor. Ben, Antalya’da bir köy okulunda anaokulu öğretmenliği yapıyorum. Çocukluğumdan beri bu yarışmayı seyrediyorum ve hayalim yarışmadan kazandığım parayla anaokulu açmak. Tek çocuk olduğum için çok zor değildi ilk başlarda, fakat daha sonra burs aldım, ailem destek oldu ve ben de çalıştım. Bu şekilde eğitimimi tamamladım”

s2

125 bin TL’lik soruya kadar gelen Senin Ünver yarışmanın süresi sona erdiği için yeni bölümde yarışmaya devam edecek. En büyük hayali anaokulu açmak olan ana sınıfı öğretmeni Selin Ünver’in yarışmayı nasıl tamamlayacağı merakla bekleniyor.

s3

Genç öğretmenin bahsettiği korkunç cinayet 2007 yılında yaşanmış ve o zaman DHA(Doğan Haber Ajansı) cinayeti şu ifadelerle duyurmuş:
OLAY 2007 YILINDA YAŞANMIŞ
Denizli’de, evkadını bir çocuk annesi Esin Ünver (37), Yenişehir Mahallesi Can Evler Sitesi’ndeki evinde boğularak öldürülmüş halde bulundu. Olayla ilgili olarak Esin Ünver’in 17 yıllık eşi Kadir Ünver (42) gözaltına alındı.

ANNESİNİ UYANDIRMAYA GİRDİ AMA…
Esin Ünver’in öldürülmüş olduğu, kızı Selin Ünver’in (16), dün saat 10.00 sıralarında annesini uyandırmak için odasına girdiği sırada anlaşıldı. Uyandırmaya çalıştığı annesinin nefes almadığını farkeden Selin Ünver, 112’yi arayarak ambulans istedi. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri de Esin Ünver’in öldüğünü belirledi.

BABA “ÖLDÜRMEDİM” DEDİ
Cumhuriyet savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Esin Ünver’in Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan otopsisinde, dün saat 05.00 ile 07.00 arasında boğularak öldürüldüğü belirlendi. Polis tarafından gözaltına alınan Esin Ünver’in hırdavatçılık yapan eşi Kadir Ünver’in sorgusunda, eşini öldürmediğini söylediği öğrenildi.

“ANNEM, BABAMI ÖPEREK UĞURLARDI”
Annesinin cesedini bulan Selin Ünver de annesiyle babasının arasında hiçbir sorun olmadığını, birbirlerini çok sevdiklerini söyleyerek, “Dün akşam akrabalarımıza gezmeye gittik. Saat 24.00 gibi evimize döndük. Annem her sabah kalkar erkenden işe giden babamı öperek uğurlardı. Aralarında hiçbir sorun yoktu. Ben sabah kalktığımda annemi uyuyor sandım, uyandırmaya çalıştım ancak ölmüştü” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.