Samsung Galaxy Note 7 satışları durduruldu!

Samsung Galaxy Note 7 satışları durduruldu

Samsung Galaxy Note 7 satışları durduruldu!

Samsung Galaxy Note 7 satışları durduruldu! : Samsung en son çıkardığı akıllı telefonu Galaxy Note 7‘nin satışlarını cihazın pilinden kaynaklanan sorun nedeniyle geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Samsung’un küresel ölçekte bu kararı almasında, Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu nedeniyle cihazın şarj edilirken patlama riski taşıması belirleyici oldu.

Samsung Türkiye konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note 7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik. 1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note 7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note 7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note 7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler. Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.

BTK: Yakından takip ediyoruz

Pil sorunu nedeniyle yanan bir Galaxy Note 7
26 Ağustos’ta Türkiye’de de satışa sunulan Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde yaşanan pil sorunu ile ilgili olarak açıklama yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da konuyu hem tüketici açısından hem de yasal mevzuatlar çerçevesinde yakından takip ettiklerini duyurdu. BTK’nın açıklamasında, şöyle denildi:

“Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note 7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, BTK tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note 7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.