PAÜ'DE HASAT DÖNEMİ | Denizli Online Haber | Denizli Haber

PAÜ’DE HASAT DÖNEMİ

Pamukkale Üniversitesi’nde hafta boyu devam eden mezuniyet törenlerinde bu sene 6 bin öğrenci mezun olurken, enstitü, fakülte ve yüksekokullarda dereceye giren 68 öğrenciye diploma ve başarı belgelerinin verildiği “Genel Mezuniyet Töreni”, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Genel Mezuniyet Törenine Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, oda başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri, senato üyeleri, akademisyenler, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, törende yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: “Üniversiter yapılanmanın temel unsuru üniversiter eğitim sistemidir. Bu sistem; ekonomik, teknolojik ve yapısal değişmenin getirdiği yeni koşullara cevap vermek ve aynı zamanda bu süreçlere katkıda bulunmak zorundadır. Bu amaçla Pamukkale Üniversitesi olarak öğrencilerimizin bilgi yükünü değil, sorun çözme kapasitelerini arttırmayı, onlara yaşam boyu öğrenme ve kendini geliştirme yeteneği kazandırmayı, gençlerimizin takım çalışmasına yatkınlıklarını ve kendilerini en etkin bir şekilde ifade edebilme yeteneklerini geliştirmeyi, amaç edinerek sadece ders çalışan değil çeşitli sosyal projelere katılan, sanatla, edebiyatla çevreyle ilgilenen bireyler olarak uğurluyoruz bugün.
Bugün üniversitemizdeki eğitiminizi tamamlayıp aydın birer birey olarak yeni ve farklı sorumluluklarla dolu bir yaşama başlıyorsunuz. Bundan sonraki hayatınız almış olduğunuz eğitimin sizlere vermiş olduğu bilgiler ve perspektifler üzerinden şekillenecektir. Sizlerin bu yükümlülüğü üniversitemize yakışır ülkemize ve insanlığa yararlı değerler manzumesi şeklinde yerine getirmeniz için, sadece meslek alanında sorumluluk almış değilsiniz. Bundan sonra üniversitemizin size kattığı değeri toplumun her kesimine atmakla yükümlüsünüz. Bu duygularla sizleri tebrik ediyorum, yolunuz açık olsun.”
Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Pamukkale Üniversitesi’nin hızlı bir gelişim süreci içinde olduğunu belirterek, Rektör Bağcı ve geçmiş rektörlere teşekkür etti. Üniversitenin diğer kurumlarla ve sanayiyle işbirliği içinde olmasının önemine değinen Altıparmak, mezunların üniversitede aldıkları bilgileri hayata aksettirmeleri gerektiğini vurguladı. Yeni nesilden ümitli olduğunu ifade eden Vali Altıparmak, mezun öğrencilere başarılar diledi.
Açılış konuşmalarının ardından enstitü, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında dereceye giren 68 öğrenciye başarı belgeleri ve diplomaları verildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.