Paü’de 43 Kişiye Soruşturma

Paü'de 43 Kişiye Soruşturma

Paü’de 43 Kişiye Soruşturma 15 Temmuz darbe girişimin ardından Yükseköğretim Kurulu tarafından Pamukkale Üniversitesi’nden 43 akademik personel için YÖK tarafından soruşturma açıldı.

Yükseköğretim Kurulu tüm Türkiye’de 2 bin 239 akademisyen hakkında soruşturma açtığını duyurdu. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rahmi Er tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“YÖK’ün bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturuldu. Üniversitelerimizdeki sürece ilişkin görevden almalar ve soruşturmalarla ilgili süreçleri koordine ediyor ve yakından takip ediyoruz. Dün itibarıyla, devlet üniversitelerimizde 440’ı profesör, 525’i doçent, 654’ü yardımcı doçent olmak üzere toplamda 2 bin 239 akademik personel ile 654 idari personel, vakıf üniversitelerimizde ise 79’u akademik, 18’i idari olmak üzere toplam 97 personel hakkında işlem başlatılmıştır.” Pamukkale Üniversitesi’nde Görevden Alınanlara ve Akademisyenlere Soruşturma YÖK tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ilk olarak 13 fakülte dekanından 11’inin istifası istenmişti. 11 dekanın istifa etmesinin ardından birkaç gün sonra 43 personel görevden alınmıştı. YÖK son adımı ise dün attı. Bu kararının ardından Pamukkale Üniversitesi bünyesindeki 43 personelin soruşturmaya tabi tutulduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.