PAÜ ÖĞRENCİSİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU | Denizli Online Haber | Denizli Haber

PAÜ ÖĞRENCİSİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Denizli Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Milli Atlet Esma Aydemir, ilk defa Mersin’de düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda altın madalya alarak bir ilke imza attı.

Çekişmeli geçen yarışlar sonunda Milli Atlet Esma Aydemir altın madalyanın sahibi olurken, bu sonuçla Avrupa 10 Bin Metre Kadınlar Kategorisi’nde Türkiye takımı ikinci oldu.

Bu sezon aldığı dereceler ve ödüllerle atletizm dalında kendisinden sıkça söz ettiren 24 yaşındaki milli atlet Esma Aydemir’in sevinci görülmeye değerdi. Kenya’da yapılan kampın ardından katıldığı ve en son aldığı 33.34’lük derecesini bu yarışta 33.33.38’lik derece ile bir derece geliştiren milli atlet Esma Aydemir, aldığı derece ile Türkiye’nin atletizm dalında kazandığı takım ikinciliğine önemli katkı yaptı.

Esma Aydemir 2016 yılında Brezilya’da yapılacak olan Yaz Olimpiyat Oyunlarında da Türkiye’yi temsil edecek. Esma Aydemir kendisine verilen destek nedeniyle Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bülent Ağbuğa ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya ziyarette bulunurken, kendilerine teşekkür etti.

kaynak: haber.pau.edu.tr

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.