PAÜ DEN SERT AÇIKLAMALAR

PAÜ DEN SERT AÇIKLAMALAR

PAÜ Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, ülkede yaşanan anayasal düzene ve milli iradeye yönelik “darbe girişimi” sonrası tüm kamu kurumlarında olduğu gibi üniversitede de yerleşmiş örgüt mensuplarının uzaklaştırılmasına yönelik çalışma başlatıldığı hatırlatıldı.
Üniversiteye yerleşmiş örgüt mensuplarının soruşturulması kapsamında görevden uzaklaştırıldıklarına ilişkin basında çıkan isimlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu çalışma ile ve üniversitemize yerleşmiş örgüt mensuplarının isimleri ile ilgili, gerçek dışı, gazeteci meslek ve ilkeleri ile bağdaşmayan, üniversite yönetimi ve akademisyenlere yönelik tamamen provokasyon amaçlı haber kuruluşların servis edilen “Rektör Bağcı’nın dayısı da FETÖ üyesi çıktı” gibi vb. görsel ve basılı medyada asılsız haberler yayınlanmaktadır. Bu haberler, kişi ya da kuruluşları hedef alan, iftira niteliğinde, ne basın özgürlüğü ne de vatandaşın haber alma hakkı ile bağdaşır bir yönü bulunmayan, üniversitemize zarar verme amaçlıdır. Akla, vicdana, sağduyuya, milli iradeye saygılı olan milletin iradesinin ve demokrasinin devlet yönetiminde her şeyin üstünde olduğuna inanan, akademisyenlerin ve üniversitemizin bu tür haberlerle yıpratılmaya çalışılması bilime ve bilimsel çalışmayı ilke edinen akademik camiamıza zarar vermektedir.”

FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, PAÜ’de görevli 43 akademik ve idari personel açığa alınmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.