PAÜ DEN HAVA AMBULANSIYLA GİTTİ

PAÜ DEN HAVA AMBULANSIYLA GİTTİ

PAÜ DEN HAVA AMBULANSIYLA GİTTİ

Denizli’de, elektrik çarpması sonucu ağır yaralanan ve vücudunda yanıklar oluşan 15 yaşındaki Y.K., Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü.

Elektrik çarpması sonucu vücudunda yanıklar oluşan ve ilk tedavisi Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan Y.K., tedavisinin yanık merkezi bulunan hastanede devam ettirilebilmesi için Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne ambulans uçakla sevk edildi. Ankara’daki hastane tarafından kabul edilen, tüm vücudunda ve kollarında elektrik çarpması sonucu yanıklar oluşan ve kalpte ritim bozukluğu bulunan Y.K.’nın karayolu ile sevki riskli bulunduğundan Komuta Kontrol Merkezi tarafından hava ambulansı talebinde bulunuldu.

Hava Koordinasyon Merkezi tarafından değerlendirilen hasta için hava ambulansıyla sevk talebi uygun görülerek, Ankara’dan gece havalanan Sağlık Bakanlığı’na ait Uçak Ambulansı Çardak Havaalanına iniş yaptı. Havaalanında Acil Sağlık Ekibi gözetiminde hazır bekletilen Y.K., gece saat 23.00 sıralarında uçak ambulansı ile nakledilerek Ankara’ya sevki sağlandı. Hastanede tedaviye alınan Y.K.’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı ve tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.