Oto Kiralama Sektörü Hızla Büyüyor

rent a car

Oto Kiralama Sektörü Hızla Büyüyor

Oto Kiralama Sektörü Hızla Büyüyor

Oto Kiralama Sektörü Hızla Büyüyor

 

Oto Kiralama Sektörü Hızla Büyüyor 2016 yılında büyümesine devam eden kiralama sektöründe 2017 yılında da yüzde 10 büyüme bekleniyor. Otomobillerin fiyatlarına gelen ÖTV zammı, döviz kurundaki artış şirketlerin araçlarını satmasına ve araç kiralama sektörüne yönlenmesine yol açıyor. Daralan ülke ekonomisine rağmen 2016 yılında kiralamaya gösterine yoğun talebin 2017’de yüzde 10 oranında artması bekleniyor.

Otomobillerin fiyatı ÖRV zammı ve kurdaki artış ile orantılı olarak artıyor. Şirket sahipleri de otomobilleri satın almak yerine araç kiralama yapmayı daha ekonomik buluyorlar. 2016 yılında Türkiye’deki kiralama hacmi 20 milyar lirayı geçti, araç sayısı ise 300 bin adet ortalamasında. 2017 yılında bu büyümenin daha da artacağı ve yüzde 10 oranında bir büyüme daha kaydedileceği ön görülüyor.

Kısa adı TOKKDER olan Tüm Oto Kiralama  mert oto kiralama denizli Kuruluşları Derneği Başkanı Türkay Oktay, rent a car sektörünün 2015 ve 2016 yıllarında ciddi bir büyüme kazandığını, 2017 yılında da bunun süreceğinin, bu yıl tahmin ettikleri büyüme oranının yüzde 10 olduğunu, araçlara gelen vergi zammı ve döviz kurundaki artıştan dolayı Türk lirasının değer kaybına uğramasından dolayı şirketlerin satın almadan araç kiralamaya doğru yöneldiğini söyledi.

ALD Automotive Satış ve Pazarlama Müdürü Berk Mumcu da konuyla ilgili görüşlerini belirtti ve Türkiye’deki ekonomik krizden dolayı şirketlerin bünyelerindeki araçları satma yoluna giderek öz sermayelerini artırdığını, bu durumun da araç kiralama firmaları için bir fırsat olduğunu, 2017 yılında kiralamaya talebin daha da artacağını beklediklerini, araç kiralama firmaları arasında mert oto kiralama denizli  KOBİ’lerin büyüyeceğini ancak KOBİ’lerin kiraya verdikleri araçların ödemesini düzenli yapacak müşterileri tercih etmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.