OPERASYONDAKİ SON RAKAMLAR | Denizli Online Haber | Denizli Haber

OPERASYONDAKİ SON RAKAMLAR

Denizli’de 71 tutuklama, 536 gözaltı, 897 açığa alma, 4 görevden alma

DENİZLİ Valiliği, FETÖ/PYD ile ilgili Darbe Soruşturması’nda bugüne kadar 536 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 71’inin tutuklandığını, 897 personelin açığa alındığını açıkladı.
Valilik açıklamasına göre, FETÖ/PYD Soruşturmasında bugüne kadar en fazla tutuklama 11. Komando Tugay Komutanlığı’nda gerçekleşti. 550 komandonun tugaydan çıkarak Çardak Havaalanı’ndan nakliye uçağıyla birlikte Ankara’ya gönderilmesi, halkın, Vali Ahmet Altıparmak’ın ve yetkililerin girişimiyle engelmiş, 105’i rütbeli 515 kişi gözaltına alınmıştı. Mahkemeye çıkarılan 11’inci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Özhan Özbakır ve 51 rütbeli asker tutuklanmıştı.
Valilikten yapılan açıklamada 11’nci Komando Tugayı’ndan Tugay Komutanı’yla birlikte 107’si rütbeli, 410’u asker 518 kişinin gözaltına alındığı, Tugay komutanı, 53 rütbeli asker ve 1 askerin tutuklandığı açıklandı. Denizli Adliyesi’nde soruşturma kapsamında 23 hakim ve savcı açığa alındı, 4 hakim ve savcı tutuklandı. Denizli Valiliği’nde 4 vali yardımcısı açığa, 2’si gözaltına alındı. Ayrıca 2 kaymakam ise açığa alındı. İl Dernekler Müdürlüğü’nde bilgisayarların hardisklerini bozmaya çalıştığı belirlenen bir personel gözaltına alınıp tutuklandı.
Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınan 6 müdür, 3 emniyet amiri, 2 komiser yardımcısı tutuklandı. 10 müdür, 5 emniyet amiri, 3 komiser, 8 komiser yardımcısı, 4 baş polis, 33 polis memuru ve 2 sivil memur ise, açığa alındı. Pamukkale Üniversitesi’nde 23 akademik, 19 idari personel açığa alınırken, Müftülük’ten 22, Vergi Dairesi’nden 18, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 13’ü müdür 656 kişi açığa alındı. Denizli’de soruşturmalar kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden bir ve Ziraat Bankası’ndan bir kişi gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Tugay Komutanlığı’nda bir rütbeli asker ve 19 hakim ve savcı için ise arama kararı çıkarıldı. 20 kişinin araması sürüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.