NEFES KESEN OPERASYON

NEFES KESEN OPERASYON

Babadağ Yaylası’nın 1700 metre rakımında bulunan Dangaz mevkisinden gelen yardım çağrısına UMKE, AFAD ve 112 ekipleri koştu. 6 saatlik bir tırmanışın ardından solunum sıkıntısı çeken 77 yaşındaki hastaya ulaşan ekipler, hastaneye sevkini sağladı, hayat kurtardı.

Babadağ Yaylası'nın 1700 metre rakımında bulunan Dangaz mevkisinden gelen yardım ..
112 Komuta Kontrol Merkezi’ne ulaşan bir ihbar, tüm ekipleri harekete geçirdi. Babadağ Yaylası’nın en yüksek bölgesinde bulunan Dangaz’da yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Birsin solunum sıkıntısı ile birlikte kolda uyuşma rahatsızlığı yaşamaya başladı.
Komşularının durumu Komuta Kontrol Merkezi’ne bildirmesinin ardından Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), AFAD ve 112 sağlık ekipleri harekete geçti. Bölgeye araçla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle Tavas’ın Yahşiler Mahallesi’nden bölgeye çıkılmasına karar veren ekipler, buraya kadar araçlarla geldikten sonra tırmanışa geçti.
Yaklaşık 6 saatlik bir tırmanışın ardından Dangaz Mevkisine ulaşan ekipler, Mehmet Birsin’e ilk müdahalenin yapılmasının ardından, güvenliğini sağlayarak inişe geçti.

 Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), AFAD ve 112 sağlık ekipleri harekete geçti.

ZORLU İNİŞ
Arazi koşulları, çıkış kadar iniş bölümünü de zorlu hale getirdi. Ekipler bir yandan hastanın, bir yandan da kendilerinin güvenliği için titiz bir çalışma yürüttü. Havanın da kararmasıyla kurtarma operasyonu daha da zorlu hale geldi.

Arazi koşulları, çıkış kadar iniş bölümünü de zorlu hale getirdi.
UMKE, AFAD ve 112 ekipleri 77 yaşındaki Mehmet Birsin’i başarılı bir şekilde zirveden indirmeyi başardı ve Tavas’ın Yahşiler Mahallesi’nde hazır bekletilen 112 acil yardım ambulansına teslim etti. Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Birsin, tedavi altına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.