Motosiklet Eldiveni | www.kalyoncumotor.com

 

Description : Motosiklet eldiveni ile motosiklet kullanırken üst düzey direksiyon kabiliyetine sahip oluyorsunuz. Elcik koruma ile motosiklet eldiveni birleşince muhteşem bir koruma sağlanıyor. Hemen bu ürünleri www.kalyoncumotor.com adresinden uygun fiyatlarla satın alın !

Motosiklet Eldiveni

Olası bir motosiklet kazasında travmatik bir şekilde ellere zarar gelmesini önleyen giysiye motosiklet eldiveni denilmektedir. Motosiklet kullanırken bir sürücünün giymeyi unutmaması gereken ekipmanların başında motosiklet eldiveni gelmelidir. Motosiklet eldiveni birçok farklı model, renk ve kumaşta olabilmektedir. Motosiklet eldivenlerinde avuç içi bölgeleri mutlaka sürtünmeye dayanıklı üretilmelidir. Bunun önemi hayati bir derecededir çünkü insanlar refleks olarak düşerken ayaları yere bakacak bir hareket alırlar. Bu da aya kısımlarının soyulması ve ileri derecede tahribata uğraması demektir. Mevsimsel faktörlere de dikkat edilmesi gerekir. Sıcak mevsimlerde tekstil ürünleri daha serin tutmakta, soğuk mevsimlerde ise deri eldivenler sıcak tutmaktadır. Eldiven ellere tam olarak oturmalıdır. Küçük gelirse işlevi yerini bulmaz, büyük gelirse güvenliği tam sağlayamaz ve sürüşü de tehlikeye atar. Eldivenin parmak kısımları da ne bol ne de dar olmalıdır.

Elcik Koruma

Elcik koruma motosiklette debriyaj ve ön fren tutma alanlarının ön kısmına yerleştirilen ve sürücüyü bir kaza anında alabileceği darbelere ve tüm dış faktörlere karşı koruyan, motosiklet kullanırken başarılı bir tutuş sağlayan tüm ekipmanlara ve malzemelere denir. Motosiklet eldiven çeşitleri ikiye ayrılmaktadır; tekstil eldivenler ve deri eldivenler. Tekstil türde üretilmiş motosiklet eldivenleri daha iyi bir ısınma sunar. Kullanılan malzemeler ise; shaltex, goratwx, condura ve kevlardır. Önemli olan koruma özelliğinin iyi olması ve sağlıklı bir sürüş sağlamasıdır. Çeşitli koruma malzemeleri eklenerek üretilen motosiklet eldivenleri hangi modelde olursa olsun mutlaka sürüşe eşlik etmelidir. Koruyucu özelliğini göz ardı etmeden mutlaka takılmalıdır. Yağmurlu havalarda sudan etkilenme oranları azdır. Renkleri solmaz ve küçülme gerçekleşmez. Bir kaza anında sürtünmeden kaynaklı deformasyon oranları az olmaktadır. Deri eldivenlere göre maliyetleri daha fazladır fakat daha dayanıklıdır. Deri motosiklet eldivenleri ise, özellikle inek derisinden yapılan koruma ekipmanlarındandır. Yumuşak bir yapıları olsa da tekstil motosiklet eldivenlerine göre daha az dayanıklı ve olası darbelere karşı sürtünmeden meydana gelebilecek hasar daha büyük olabilmektedir. Özellikle yaz mevsimlerinde kullanımı daha doğru olmaktadır. Siz de elcik koruma ve motosiklet eldivenleri hakkında bilgi almak ve detaylı incelemelerde bulunmak için www.kalyoncumotor.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Motosiklet Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motosiklet eldivenleri günümüzde birçok farklı model, renk, desen ve kumaştan üretilmektedir. Her ne kadar görsel beğeniler önem sırasında 1. sırayı alabilmekteyse de önemli olan faktör iyi bir koruma mekanizması ve özelliklerine sahip olmadığıdır. Motosiklet eldiveni seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı kıstaslar şu şekildedir;

  • Sağlam bir kumaştan üretilmiş olması
  • Sürtünme ve darbelere karşı dayanıklı bir yapısı olması
  • Tüm eli kapatacak şekilde olması
  • Mevsimlere göre dizayn edilmiş eldiven seçenekleri bakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.