Milyonluk Denizliler Aranıyor

Milyonluk Denizliler Aranıyor

Milyonluk Denizliler Aranıyor

Milyonluk Denizliler Aranıyor : FETÖ yapılanması içinde Denizli’nin önemli kademede olduğu bir kez daha tescillendi. İçişleri Bakanlığı FETÖ’nün üst düzey yöneticileri arasında bulunan 2 Denizlili yi terörden arananlar arasında kırmızı listeye ekledi ve başlarına 4 milyon lira ödül koydu.

İçişleri Bakanlığı, “terörden arananlar” listesine FETÖ’den aranan 37 kişinin de eklendiğini, bunlardan 8’inin, 4 milyon liraya kadar ödül verilen “kırmızı” kategoride yer aldığını bildirdi. Adil Öksüz’ün de arananlar listesinde “kırmızı” kategoride bulunduğu açıklandı. İçişleri Bakanlığınca, etkin ve kararlı yürütülen terörle mücadele sürecinde, ihbarda bulunarak devlete verdikleri destekle, aranan terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlara Ödül Komisyonu tarafından toplamda 4 milyon 680 bin lira para ödülü verildiği açıklandı.

LİSTEYE İKİ YENİ DENİZLİLİ

15 Temmuz darbe girişimi sonrası soruşturmalar devam ederken bugün yenilenen listeye kırmızı listeye iki yeni Denizlili girdi. Bunlardan birisi 1958 Denizli doğumlu Mustafa Kara ve FETÖ’nün iki numarası olarak bilinen 1951 Tavas doğumlu İsmail Büyükçelebi. Kırmızı listedeki iki Denizlili için 4 milyon liraya varan ödül konuldu.

Büyükçelebi, ABD İmamı, Fetullah Gülen’in İzmir Basmane’deki örgütün ilk faaliyetlerini yürüten ve ilk yemin eden kişilerden biriydi. 6 Eylül 2010 tarihinde yurtdışına çıktı ve halen ABD’de olduğu sanılıyor. Kara ise esnaf olan FETÖ üyelerinden birisi olarak göze çarpıyor. Yargı imamlarından birisi olan Kara’nın 8 Ağustos 2014’te yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.