Kuvvet Komutanları karargahta tutuluy | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Kuvvet Komutanları karargahta tutuluyor!

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı “kalkışmayla” ilgili detaylarda ortaya çıkıyor. İddialara göre Genelkurmay’da bu kalkışmayı yapan grubun, Yüksek Askeri Şura öncesi harekete geçtiği ve başta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar dahil bazı kuvvet komutanlarını karargahta alıkoyduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan CNN Türk’te açıklama yaptı. TSK’da küçük bir azınlığın kalkışma yaptığını söyleyen Erdoğan, darbecilere gereken cevabın yargı tarafından verileceğini kaydetti. İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

“Bu gelişme gerçekten silahlı kuvvetlerimizin bir azınlığın kalkışma hareketidir. Paralel yapının teşvik ettiği bir harekettir. Ülkemizin birliği ve beraberliğine yönelik bir harekettir. Milletçe vereceğimiz bir cevapla gereken cezayı alacaklardır. Milletin imkanlarıyla milletin üzerine gelmenin bedelini ağır ödeyeceklerdir. Cumhurbaşkanı olarak başbakan olarak Farklı bir şekilde yorumlayamıyoruz. Yaptıkları işgali ortadan kaldıracağız. Kararlı biçimde üzerine gideceğimizi bildirmek istilyorum. Bunu kimsenin test etmesine imkan vermeyeceğimiz. “

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.