Künefe’nin Tadına Doyulmaz Lezzeti Denizli Gezegen Künefe De!

Türk kültüründe kült halini alan yemek sonrası tatlı mantığına en çok yakışan tatlılardan biri tartışmasız künefedir.  Kadayıfın en çıtır çıtır hali, tereyağının mis kokulu doğası ve damaklarda şenlik yaratan tadı! Geçen sene yapılan bir araştırmaya göre Türk halkının 2018’de en çok tükettiği tatlının Künefe olması ülke olarak damak tadımıza uyan tatlının Küfene olduğunu belirlemiştir.  Ramazan aylarının, kebap sofralarının en çok aranılan tatlısı halini alan peynirli künefe yapımı meşakkatli yemesi ise bir o kadar zevkli bir tat. 

En iyi ve lezzetli künefeleri yaparak bu geleneksel tadı bir çok kişiyle buluşturan yeni bir mekan Denizli’de geçtiğimiz günlerde açıldı.

Kapılarını yeni açan Gezegen Künefe, kullandığı organik malzemeler ve işinde ustalık kazanan ekibiyle Denizli halkına tadına doyamayacakları yöresel tatları servis ediyor. Dünya mutfağında yer alan birçok tatlıya varana kadar menülerini geniş tutan Gezegen Künefe’de Türk kültürüne ait nefis el yapımı baklavalarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

%100 doğal malzemeler kullanarak, tatlı krizlerine son verecek leziz tatlara ev sahipliği yapan Künefeci de ekstra olarak yöresel tatları taçlandıran Sahan Kaymağı ikram edilmekte. 

Spesiyal ürünleri olan Hasr-ı Zevk birçok yörenin yöresel malzemelerinin harmanlanarak bir araya getirildiği enfes tatlardan biri. 

Hatay’dan özel olarak getirdikleri yağsız peynir, Urfa’nın hakiki mis tereyağı ile Gaziantep’in yeşil mücevheri olan Antep fıstığının kadayıfla buluşmasını konu olan Hasr-ı Zevk, paşalara layık bir tat. 

Sütlüsünden şerbetlisine onlarca tatlı en hijyenik ortamda, usta ellerden çıkaran masalara kadar geliyor. 

Damak zevkine güvenenlerin yeni buluşma noktası haline gelen Gezegen Künefe’nin güler yüzlü ekibi ve şık ambiyansıyla gurmelerden geçerli tam not alacak bir mekân Denizli halkını bekliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.