Kokulu Kehribar Tesbih

Kokulu Kehribar Tesbih

Kehribar bir taş olarak bilinse de aslında fosilleşmiş ağaç reçinelerinden meydana gelen bir oluşumdur. Taş gibi görünen kehribar ısıtıldığında yumuşayan hatta yanabilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yanan taş da denilen kehribar çok nadir bulunan özel bir taştır. Kehribar sarı, mavi, kırmızı, portakal rengi, kahverengi gibi ana renklere sahip olsa da 256 çeşit kehribar taşı olduğu bilinmektedir. Kehribar taşının en çok kullanıldığı alan aksesuarlardır. Tesbih kehribar taşının en sık kullanıldığı aksesuardır. Kehribarın hafif olma özelliği elde rahat taşınması nedeniyle tesbih tasarımında çok fazla kullanılmaktadır. Kokulu kehribar tesbih elde dolaşıp ısındıkça doğal bir reçine kokusu veren tesbih modelidir. Kehribar tesbih ısındıkça doğal bir koku veriyorsa bu kehribarın hakiki kehribar olduğunu anlamanıza da olanak sağlar. Kokulu kehribar tesbihler tesbih seven erkeklerin çok beğenerek kullandıkları bir tesbih modelidir. Üstelik kehribarın şifasından da faydalanılmış olur. Zira kehribar troid, astım gibi hastalıklara iyi gelen ve stresi azaltıp mutluluk veren çok şifalı bir taştır.

Renk Değiştiren Kehribar Tesbih

Kehribar çok özel ve sürprizlerle dolu mucizevî bir taştır. Hastalıklara iyi gelen çok şifalı bir taş olan kehribar renk değiştirme özelliği ile de tesbih sevenlerin çok ilgisini çekmektedir. Kehribar nasıl renk değiştirir? Diyorsanız, açıklayalım. Kehribar uzun yıllar boyunca toprak altında bekleyip toprağın tüm vitamin ve minerallerini içine almış olan bir taştır. Ağaçların, toprağın ve hatta böceklerin bile birçok faydalı özelliğini bünyesinde barındıran kehribar taşı çok farklı bir türdür. Renk değiştiren kehribar tesbih elde çok fazla tutulduğunda ve ışığa maruz kaldığında renk değiştirme özelliğine sahiptir. 256 farklı rengi bulunan kehribarın renkten renge girmesi onun büyüleyici özelliklerinden biridir. Renk değiştiren tesbihler çok ilgi çeken ve beğenilerek kullanılan tesbih modellerinden biridir.

Hakiki Kehribar Nasıl Anlaşılır

Kehribar taşına çok benzeyen plastik malzeme ile üretilmiş sahte kehribar tesbihler piyasada satılabiliyor. Bu nedenle kehribar tesbih alırken hakiki kehribar olup olmadığını anlamanız gerekir. Kehribarın doğal görünümünde içerisinde ince kıl şeklinde fosil atıkları bulunur. Bulunmaması mümkün değildir. Zira belki yüzyıllarca toprak altında kalmıştır. Hakiki kehribar üzerine ultraviyole ışın tutarsanız mavi ve sarı renk yansımaları oluşur. Eğer hiçbir renk oluşmuyor ya da yalnızca beyaz yansıyorsa gerçek kehribar değildir. Kehribar taşı tuzlu suya koyduğunuzda gerçek kehribar su üstüne çıkar fakat sahte kehribar dibe batar. Kehribar üzerine aseton döktüğünüzde hakiki kehribarda hiçibir etki olmaz, aseton buharlaşıp gider. Fakat sahte kehribar ise renginde ve dokusunda bozulmalar olacaktır. Kehribar üzerine ısıtılmış bir iğne batırırsanız hoş bir koku açığa çıkar. Kehribar tesbihi kumaşa sürtüp sonra saça tutarsanız elektriklenme olur. Bu yöntemler ile hakiki kehribarı anlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz gerçek kehribar tesbihleri www.gurebatesbih.com internet sitesinde bulabilirsiniz. Birbirinden güzel kehribar tesbihler hakiki kehribar garantisi ile bu internet sitesinde sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.