İş dünyası Denizli'de buluştu | Denizli Online Haber | Denizli Haber

İş dünyası Denizli’de buluştu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de 38’inci Girişim ve İş Dünyası Konseyi’ne katıldı. Bakan Zeybekci, hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç konusunda öz eleştiri yapılması gerektiğini ifade etti
Güney Ege Sanayici ve İşadamları Federasyonu ev sahipliğinde Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu

(TÜRKONFED)
38’inci Girişim ve İş Dünyası Konseyi Denizli Colossae Otel’de yapıldı. Toplantıya TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu (GESİFED) Başkanı Gültekin Okay Salgar, TÜRKONFED’e üye federasyon ve dernek başkanlarının yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Cahit Özkan ve Şahin Tin, AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, oda başkanları, TÜRKONFED’e üye federasyon ve derneklerinin başkanları ve belediye başkanları katıldı. Tüm makamların geçici olduğunu söyleyen Nihat Zeybekci, parti başkanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamlarının da millete ait olduğunu hatırlattı.

SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Sorunun çözümü için milleti adres gösteren Nihat Zeybekci, “Bu milletin üreticinin ayağına bağ olan devlete değil, onların önünü açan, önüne turkuaz halı seren, bir anlayışa ihtiyacı var. Hızlı hareket eden devlete ihtiyaç var. Zaman zaman özeleştiri yapmamız lazım. Altı ay önce konuştuğumuz problem hala devam ediyor. Ankara’nın genel müdürlüklerinde devam ediyor. Bu sistem tıkandı, açmak lazım. Başkanlık, yarı başkanlık, partili cumhurbaşkanlık sistemi adı ne olursa olsun, akıl bunu çözmek zorunda. Genç, dinamik Türkiye’ye bu elbise sıkıntılı. Bu elbise rahatlatılmalı. Kürsüye çıkıp da tavsiyelerde bulunmayacağız sadece, sormayacağız. Yüksek sesle zorlayacağız. Hukuk, demokrasi nezaket kuralları içerisinde zorlayabileceğimiz kadar zorlayacağız. Çünkü başka Türkiye yok. Başka ülkemiz vatanımız yok. Bu Türkiye inşallah bunları başaracak” dedi. Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Denizli üreten huzurlu bir şehir, çalışkan bir şehir. İnsanlar iş ve aş sağlamazsak onları kendi ayakları üzerinde durması çok zor. O nedenle işadamları bizim baş tacımız. Denizlideki birliktelikle bizler işadamlarımızın ve herkesin hizmetindeyiz” dedi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye konuşmasının ardından TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ile GESİFED Başkanı Gültekin Okay Salgar, adına fidan dikildiğini belirten plaket hediye etti. Bakan Nihat Zeybekci daha sonra 3’üncü Sanayi Sitesi esnafının düzenlediği hayır yemeğine katıldı.

FIRSATLAR İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ
TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ise Türk iş adamlarının küresel ekonomideki gelişmeleri iyi gözlemleyerek riskler karşısında gerekli önlemleri alması ve fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk de küresel ekonomide Çin ve ABD’den kaynaklı gelişmelere işaret ederek, Türkiye’de ekonomik reformlara her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu savundu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.