"Hocalı Soykırım Anıtı" | Denizli Online Haber | Denizli Haber

“Hocalı Soykırım Anıtı”

Belediye başkanlarından “Hocalı Soykırım Anıtı” istediler

DENİZLİ’de bir grup öğrencinin bir araya gelerek kurduğu Denizli Lise Öğrencileri Hocalı Çalışma Grubu, 81 ilin belediye başkanlarına mektup göndererek “Hocalı Soykırım Anıtı” dikmelerini istedi.
Öğrenciler, PTT’nin Delikliçınar Şubesi’nden 81 ilin belediye başkanlarına gönderdikleri mektupta, sözde Ermeni soykırımının bazı ülkeler tarafından kabul edildiğini hatırlattı. Mektupta, “Sözde Ermeni soykırımı sorununa dikkat çekmek amacıyla 26 Şubat 2017’de 25. yılı anılacak olan Hocalı soykırımını tarihi fırsata çevirmek istiyoruz. Bunun için başta ilimizde veya ilçemizde olmak üzere Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde Hocalı soykırım anıtları dikilmesini ve etkinlikler düzenlenmesini hedefliyoruz. Bu anıtlar, Türk Milletinin milli şuurunu canlı tutacak ve milli meselelerimiz konusunda birlik ve beraberliği sağlamaya vesile olacaktır” denildi.
Mektupta ayrıca belediye başkanlarından “Hocalı soykırım anıtı” dikilmesini isteyen öğrenciler, “Belediyenizce uygun görülecek bir yerde birliktelik ruhumuzu yansıtabileceğimiz ve bu acıyı kalbimizde taşıdığımızı gösterebileceğimiz Hocalı soykırım anıtlarının dikilmesini tarafınıza arz ediyoruz. Siz, büyüklerimizden bu konudaki çabalarımıza destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.