HELİKOPTER AMBULANSLA PAÜ'YE GETİRİLDİ | Denizli Online Haber | Denizli Haber

HELİKOPTER AMBULANSLA PAÜ’YE GETİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı 112 hava ambulansı ile Antalya’da tedavi gören 6 yaşındaki çocuğu, genel durumunun kötüye gitmesinden dolayı Denizli Pamukkale Üniversite Hastanesi’ne getirdi.

Vatandaşlarımızın sağılıklarına süratle kavuşabilmeleri noktasında ileri ve modern tıp imkanlarını kullanan Sağlık Bakanlığımız, bir vatandaşımızın daha bu imkanlardan yararlanmasına vesile oldu.

Doğuştan beyin felci (Serebral Palsi) hastası olan 6 yaşındaki C.G. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekteyken genel durumunun kötüleşmesi ve yoğun bakım ihtiyacı oluşması nedeniyle ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi amacıyla helikopter ambulansı ile İlimiz Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Solunum sıkıntısı bulunan, Akciğer İltihabı ve Zatürre tanısıyla tedavisi devam eden C.G.’nin Denizli İline sevkine karar verilmesinin ardından 112 Acil Yardım Ambulansı ile karayolu aracılığıyla sevki riskli bulunduğundan helikopter ambulansı talep edildi. Oksijen ihtiyacı bulunan ve monitör cihazına bağlı bulunan C.G’nin sevki için Antalya’dan havalanan Sağlık Bakanlığı’na bağlı helikopter ambulans, İlimiz merkezinde bulunan 11. Motorize Piyade Tugay Komutanlığında bulunan helikopter pistine iniş yaptı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Yardım Ambulansı ve Doktorlu Sağlık Ekiplerince karşılanan C.G, tedavisinin yapılacağı Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yoğun Bakımda tedavisi devam eden C.G.’nin genel durumunun iyi olduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.