İLÇENİN KAHRAMANI OLDU | Denizli Online Haber | Denizli Haber

GÖSTERDİĞİ CESARETLE İLÇENİN KAHRAMANI OLDU

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Çardak Havaalanı önünde Denizli’den Ankara’ya asker sevkiyatını engellemek için askeri araca binerek direksiyonuna sarılan 2 çocuk annesi Elif Dağdelen Sarı, gösterdiği cesaretle ilçenin kahramanı oldu.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi için Denizli ve Aydın’dan 580 askeri personel Çardak Havaalanı kullanılarak Ankara’ya götürülmek istendiği sırada askeri aracın önüne geçen çok sayıda vatandaş, demokrasiye sahip çıktı.

Durdurulan askeri konvoydaki araca binerek direksiyona sarılan Elif Dağdelen Sarı’nın çabaları da etkili oldu.

Ev hanımı 2 çocuk annesi Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin yaşandığı gece TRT’de okunan sahte bildiriyi duyunca çocuklarını da alarak sokağa çıktığını, karakolun önünün bariyerle çevrili olduğunu görünce konunun ciddiyetinin farkına vardığını anlattı.

https://youtu.be/VVEvPahO6z0

Eve döndüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cep telefonundan yaptığı bağlantıyı izlediğini, sesini duyduğu anda gözyaşlarına hakim olamadığını dile getiren Sarı, Erdoğan’ın “sokaklara inin” çağrısından sonra kimsenin kendisini durduramadığını söyledi.

Kızı, oğlu ve bir süredir ayrı yaşadığı eşi ile havaaalanına gittiklerini kaydeden Sarı, yolda eşinden sürekli daha hızlı gitmesini istediğini, askeri konvoyu yakaladıklarında camı açarak askerlere “geri dönün” çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.