GENÇLİĞİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU DEĞERLENDİRDİ

GENÇLİĞİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU DEĞERLENDİRDİ

GENÇLİĞİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU DEĞERLENDİRDİ

GENÇLİĞİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU DEĞERLENDİRDİ : Son zamanlarda Gençliğin içinde bulunduğu durumu değerlendiren Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Liseler Komisyon Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı, İlimizde yaşanan uyuşturucu vakaları ve intiharlarla karşılaştıklarını belirterek, bunların sebebinin ahlak ve maneviyattan yoksun, çarpık bir eğitimin ürünü olduğunu söyledi.

AGD Denizli Şubesi Liseler Komisyon Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı, yaşanan olayların Denizli’mizi üzdüğünü belirterek, “Bu tür olaylar ahlak ve maneviyattan yoksun, çarpık bir eğitimin ürünüdür” dedi. Eğitimcilere ve yöneticilere seslenen Çağrıcı, Bu gençlerimize yazık etmeyin. Alkol, sigara ve uyuşturucu başlama yaşı hızla alt seviyelere düşmektedir ve ortaokul öğrencilerimizi de tehdit etmektedir.

KARMA EĞİTİM SİSTEMİNDEN VAZGEÇİLMELİDİR

Karma Eğitimin olumsuz etkileri ileri dünya diye adlandırılan ülkelerde dahi tartışılırken biz de vazgeçilmez kabul edilmesi anlaşılır değildir. Hiçbir bilimsel ve ilmi değeri olmayan bu karma eğitim sisteminden vazgeçilmelidir” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA AHLAK VE MANEVİYAT DUYGUSU VERELİM

Son yıllarda artan boşanmalar ile parçalanan aileler, intiharlar ve kalitesiz TV dizilerinin, eğitimin ve gençlerin sorunlarının, içki, sigara ve madde kullanımının artmasına neden olduğunu söyleyen Çağrıcı, “Bu konuda tedbirler geciktirilmeden alınmalıdır. Ahlak ve maneviyat önemsenmeden bu meselelerin çözüme kavuşturulamayacağı unutulmamalıdır. Maalesef kimse önce ahlak ve maneviyat demiyor. ‘Aman oğlum matematik nasıl geçti? Türkçe dersin nasıl?’ gibi sorularla meşgul olunuyor. Oysa bir karnede en önemli not malum dersler değil, davranış notlarıdır. Bu konuda Milli görüş lideri rahmetli Erbakan Hocamız ‘Eğitim Öğretimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğunuzdur. Siz iyi bir Matematikçi yetiştirebilirsiniz. Ancak eğer siz ona ahlak ve maneviyat duygusu vermemişseniz, ondan çok iyi bir kasa hırsızı yetişir’ demişti.
Bu ülke sahipsiz değildir. Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi olarak hep birlikte bu gençlerimize sahip çıkmak istiyoruz. Her türlü kötülük ve ifsat gençlerimizi tehdit etmektedir. Bunların nerede duracağı belli değildir. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak, Eğitim seviyesindeki ve çalışan bütün gençlerimizi kurumlarımıza davet ediyoruz. Bu gençler bizimdir. Bu ülkenin evlatlarıdır. Anne babalar eğitimciler diyanet mensupları ve sivil kuruluşlar olarak el ele verip bu gençlerimize sahip çıkmalıyız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.