FETÖ’nün darbe girişimine tepkiler

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, devlete ve millete karşı en ufak bir saldırı olduğunda yetkili kişi ve amirin, ilgili yetkililere ve birimlere bunu aktarmak zorunda olduğunu söyledi.
Denizli İl Koordinasyon Kurulu’nun 2016 yılı 3. toplantısı, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak başkanlığında valilik konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları ile yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.
Altıparmak, toplantıda 15 Temmuz akşamı Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı koyan Denizli’deki görevli bürokratlara teşekkür etti.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 15 Temmuz akşamında belki de hiç yaşamamış olduğu vahim bir hadise ile karşı karşıya kaldığını anımsatan Altıparmak, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dirençli duruşu ile meydanları dolduran çok değerli Türk halkının darbe girişimine karşı göstermiş olduğu feragat, feraset, direnç ve biz kamu görevlilerinin gerekli tedbirleri alması sonucunda darbe bertaraf edildi. Dileğim ve duam, milletimiz böyle bir acı ve ıstırabı tekrar yaşamasın.” dedi.
Devlete ve millete karşı en ufak bir saldırı olduğunda yetkili kişi ve amirin, ilgili yetkililere ve birimlere bunu aktarmak zorunda olduğunu ifade eden Altıparmak, şunları söyledi:
“Herkes bulunduğu yerde, konumunu ve görev sahasını sağlam tutmak zorundadır. Eğer bu bilinç ve hassasiyet olmazsa topyekun Türk milleti olamayız. Bakın böyle bir olay karşısında nasıl bir araya geldik ve bu birlikteliğimizi sağlamamız aynı zamanda dünyaya da bir mesaj oldu. Art niyetli olanlar, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde gözü olanlar veya huzurumuz üzerinde hesapları olanlar bundan sonra bu niyeti kendilerine saklayacak, dışarıya vuramayacaktır. Bu birlik ve beraberlik inşallah dosta güven, düşmana korku saldı. Birileri din kisvesi altında kendince Türkiye’yi ele geçirmeye çalıştı. Hedefleri tamamen devleti ele geçirmeye çalışmaktı. En hassas kurumları ele geçirmekti ama ümit ve hevesleri kursaklarında kaldı. İnşallah bundan sonra böyle bir şeye kimse tevessül edemeyecek. Bunun en sert şekilde cevabını gördüler ve görmeye devam edecekler. İnşallah böyle bir olay bir daha Türk tarihinde yaşanmaz. Bir daha görülmez. Çünkü böyle bir kalkışmayı daha önce tarihimiz hiç görmedi.”
Toplantıda, ilgili kurumların bölge ve il müdürleri sunumlarını gerçekleştirerek, yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.