Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler – Denizli | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Fetö’nün Darbe Girişimine Tepkiler – Denizli

Fetö’nün Darbe Girişimine Tepkiler – Denizli

Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi
ne tepki için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen her yaştan çok sayıda kişi, demokrasi nöbetini sürdürüyor.
Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen her yaştan çok sayıda kişi, demokrasi nöbetini sürdürüyor.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.

Meydandaki kalabalık, mehter takımının marşlarına eşlik etti, hafızlar tarafından şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim’i dinledi.

Demokrasi nöbetini sürdürenlerden Yasin Özpek, hangi görüşten olursa olsun herkesin 7 Ağustos’taki büyük birlik mitingine katılması gerektiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına, hangi görüşten olursak olalım uymamız gerekiyor. Bugün birlik ve beraberlik günü. Türklüğün yeniden doğduğu, Cumhuriyet’in yeniden kurulduğu tarih. Tarih yazmak için hiçbir ayrım yapmadan bu çağrıya uymamız gerekiyor. Bu aşağılık, namussuz, şerefsiz insanlara, bu memleketi bırakmayacağız. Ucunda ölüm de olsa her şekilde canımızla kanımızla gelecek nesillere güzel şeyler bırakabilmek için hainlerin karşısında dik duracağız.”

Hasan Sağlam da darbe girişiminin halk tarafından başarısızlığa uğratıldığını belirterek “Ülkemizde milletin özgür iradesine karşı yapılacak darbelere bundan sonra verilecek cevap budur. Hiç kimse, bir daha bunlara asla cesaret edemeyecek.” dedi.

Fatma Sürmeli de birlik ve beraberlik için meydanları doldurduklarını ifade ederek “FETÖ’ye karşı gücümüzü göstermemiz lazım. Cumhurbaşkanı’mızın bize yaptığı bu birlik ve beraberlik çağrısına uyarak bu tür girişimlere karşı halkın dik duruşunu göstermek lazım. Herhangi siyasi parti görüşü ayırt etmeden, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bütün olduğunu bu meydanlarda haykırmamız lazım.” diye konuştu.

Sabriye İzmirlioğlu da “Demokrasiye ve milli iradeye karşı darbe girişimini, birlik ve beraberlikle önledik. Cumhurbaşkanımızın çağrısına herkesin kulak vereceğini ve meydanlarda olacağını ümit ediyorum.” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.