FETÖ ile bağlantısı belirlenen kurumlar resmen kapatıldı

FETÖ ile bağlantısı belirlenen kurumlar resmen kapatıldı

FETÖ ile bağlantısı belirlenen kurumlar resmen kapatıldı

FETÖ ile bağlantısı belirlenen kurumlar resmen kapatıldı :  FETÖ/PDY Örgütü’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünün ardında FETÖ/PDY ile bağlantısı belirlenen kurumlar dün hazırlanan (5.10.2016) iddianame ile resmen kapatıldı.

FETÖ/PDY Örgütü’nün 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği darbeye teşebbüs eylemleri sonrasında OHAL kapsamında alınan tedbirlere İlişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesi ile, Milli güvenliğe tehlike oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen özel sağlık kurum ve kuruluşları, özel eğitim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıf ve dernekler ile bunların iktisadi işletmeleri, vakıf yükseköğretim kurumları, sendika, federasyon ve konfederasyonların kapatılmasına karar verildi.

Bu kapsamda; Özel Serhat Eğitim ve Araç. Lok. İşlet. San. Tic. A.Ş. ve Çağlar Özel Eğitim Malz. San. Tic. A.Ş.’ne ait olup da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve Denizli’de faaliyet gösteren 13 tane özel okul ile Özel Serhat Eğitim Araçları Lokanta İşletmeciliği San. Tic. A.Ş. şirketine ait 1 tane bakımevi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada, bu şirketler ve bağlı kurumların sahibi, ortağı, yöneticisi, sorumlusu ve bir kısım çalışanları ile ilgili 9 şüphelinin tutuklu olduğu toplam 50 şüpheli hakkında, Terör ve Örgütlü Suçlar Büromuz tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği suçundan iddiname hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.