DTO'dan Şehitlere 65 bin lira | Denizli Online Haber | Denizli Haber

DTO’dan Şehitlere 65 bin lira

DTO’dan Şehitlere 65 bin lira

DENİZLİ Ticaret Odası (DTO’dan Şehitlere 65 bin lira), 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyarak şehit olanların yakınları ve gaziler için, Başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyasına 65 bin lira bağışlayarak destek oldu. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu 15 Temmuz darbe girişimine karşı duranların acılarına ortak olmak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına 65 bin lira katkı sağladı.

Oda tarafından yapılan açıklamada 15 Temmuz’da Türkiye’nin büyük bir badire atlattığı belirtilerek, “15 Temmuz’da milletimiz ve devletimiz büyük bir badire atlatmıştır. Bu gecede canını ortaya koyarak, vatanını koruyan şehitlerimiz ve gazilerimiz için Başbakanlıkça belirlenen esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek bir yardım kampanyası başlatılmıştı.

Denizli Ticaret Odası olarak üyelerimizin dikkatini çekmek amacıyla SMS gönderimi ve internet sayfamızda duyuru yapılmıştır. Ayrıca Oda binasına afiş yaptırılarak, kampanyanın etkin bir şekilde görünümü sağlanmıştır. 15 Temmuz darbe girişimine karşı duranların acılarına ortak olmak amacıyla oda olarak kampanyaya 65 bin lira katkı sağladık. Bu vesileyle demokrasimiz için şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor ve gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Üyelerimizin kampanyaya sağduyulu bir şekilde yaklaşarak katılımlarını daha da arttırmalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmalarda Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ve Meclis Başkanı Habip Yıldız tutuklanmış, Meclis Başkanlığı’na yapılan seçimle Hüseyin Memişoğlu seçilmişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.