DEV TÜRK BAYRAĞI’YLA 6 KİLOMETRE YÜRÜYOR

DEV TÜRK BAYRAĞI’YLA 6 KİLOMETRE YÜRÜYOR

Denizli’de darbe girişimine karşı gelen 39 yaşındaki Hüseyin Akkoyun, her gün 9 metrekarelik dev Türk Bayrağı’yla 6 kilometre yol gelerek ‘demokrasi nöbetine’ geliyor.

Denizli’de gönüllü hasta bacılığı yapan 39 yaşındaki Hüseyin Akkoyun, deve Türkiye bayrağıyla her gün 6 kilometre yol gelerek ‘milli iradeye’ sahip çıkıyor. Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nden akşam saat 18’den sonra Delikliçınar meydanına gelerek, Sabah saat 06.00’a kadar ‘demokrasi nöbeti’ yorulmadan tutuyor. Akkoyun’u gören Vatandaşlar, yanına gelerek cep telefonlarıyla fotoğraf çekiyor.
Dokuz metrekare dev Türkiye Bayrağıyla yürürken vatan için yorulmadığını belirten Akkoyun, bayrağı taşımaktan gurur duyduğunu söyledi.
Her gün aralıksız geldiğini ve sabahlara kadar meydanda kaldığını söyleyen Akkoyun, “16 senedir Denizli Devlet Hastanesi’nde hasta bakıcılığını yapıyorum. 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı 13 gündür ‘demokrasi nöbeti’ne katılmaktayım ve ikinci bir emre kadar bu ‘demokrasi nöbetin’ tutmaya devam edeceğiz. Ben de bu ‘demokrasi nöbeti’ne katkı yapmak amacıyla bayrağımı alarak, akşamları Denizli Delikliçınar Meydanı’nda nöbet tutuyorum” dedi.
“Her gün 6 kilometre geliyorum”
Akşam işten sonra bayrağını alıp ilk olarak nöbet yerine geldiğini belirten Akkoyun, “Bayrağım dokuz metrekare, sapı ise altı metre uzunlukta. Buradaki en büyük bayrak, benim bayrağım. Buraya gelmek için 6 kilometre yürüyorum. Bayrağımı taşımaktan da gurur duyuyorum. Ağır, yoruluyorum ama bayrak için, vatan için katlanıyorum. Yorulsam da vatan için taşırımı, buna yorulmak denmez. Benim yorulmam önemli değil, önemli olan vatandır.
Herkesin meydanda toplandığını aktaran Akkoyun, “Burada insanlarla birlikte olmak, beraber olmak güzeldir. Gündüz işlerine gidiyor, gece nöbetlerini tutuyorlar ve ikinci bir emre kadar nöbetlerini tutmaya devam edecekler” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.