Dev projelerin ihalesi tamam | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Dev projelerin ihalesi tamam

Dev projelerin ihalesi tamam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Proje kapsamında açıkladığı Üçgen Köprülü Kavşakları ve Zeybek Köprülü Kavşağı’nın ihalesi tamamlandı. 11 firmanın katıldığı ihaleyle ilgili ihale sürecinin tamamlanmasının ardından projede ilk kazma vurulacak.

Son 14 yılda ulaşımda çağ atlayan Türkiye’ye yakışır projeleri hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların dört gözle beklediği Üçgen Köprülü Kavşakları için son adımı da attı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016-2017 Eylem Planı içinde gerçekleştireceği 121 Dev Proje arasında yer alan Üçgen Köprülü Kavşakları ve Zeybek Köprülü Kavşağı projesinin ihalesi tamamlandı. 11 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ihaleyle ilgili ihale sürecinin tamamlanmasının ardından proje kısa süre içerisinde başlayacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Proje kapsamında açıkladığı en dikkat çekici projeler arasında yer alan Üçgen Köprülü Kavşakları ve Zeybek Köprülü Kavşağı 1 yıl içerisinde bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak.

Geçişler kesintisiz sağlanacak

İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan Üçgen Meydanı’nda yapılacak Üçgen Köprülü Kavşakları ile bölgedeki trafik akışı kesintisiz sağlanacak. Denizli’nin trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak Üçgen Köprülü Kavşakları muhteşem düzenlemesiyle de dikkat çekecek. Eşsiz peyzaj düzenlemesiyle büyük beğeni toplayacak Üçgen Köprülü Kavşakları ile şehir içi ve şehir dışı trafik akışı birbirinden ayrılarak vatandaşlara ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Kesintisiz ve güvenli bir trafik akışını hedefleyen Zeybek Köprülü Kavşağı projesi ile de Dokuzkavaklar ve Sümer Mahalleleri de güvenli bir şekilde birbirine bağlanacak.

“Dev bir projeye daha imza atıyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen Köprülü Kavşakları ve Zeybek Köprülü Kavşağı projesiyle, bölgede yaşanan trafik sorununu kökten çözeceklerini belirterek, “Denizli’de şehirlerarası karayollarının kesişme noktası olan Üçgen’de yapacağımız çalışma bittiğinde Türkiye’ye örnek olacak bir projeyi daha Denizlimize kazandırmış olacağız. Trafiği rahatlatacak, insanımızın hayatını kolaylaştıracak dev bir projeye daha imza atıyoruz. Şimdiden Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.