DENİZLİ’YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

DENİZLİ'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde yanan şehit ateşi Denizli’ye düştü.
ACI HABER AİLEYE ULAŞTI
Denizlili şehit Astsubay Çavuş Burak Erten’in ailesi acı haber ile yıkıldı.Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde 4 arkadaşı ile birlikte uğradığı hain saldırı da şehit düşen Astsubay Çavuş’un ailesi acı haberi aldı. Denizli’nin Pamukkale İlçesi Kayalık Mahallesi 762 Sokak Helvacı Apartmanında oturan Erten ailesi, Şemdinli’den gelen acı haber ile yıkıldı. Halide ve Adnan Erten çiftinin 3 çocuğundan biri olan Astsubay Çavuş Burak Erten, teröristlerin hain saldırısı sonrası şehit düşerken, ailesine acı haberi Denizli Komando Tugayı’ndan gelen Binbaşı Bülent Yılmaz verdi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan askerlerin sayısı 5’e yükseldi. 5 şehidin arasında Denizlili Bakım Astsubay Çavuş Burak Erten’de şehit oldu.

Olay bugün öğlen saatlerinde Şemdinli ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Aktütün yolunda meydana geldi. PKK’lı teröristler yola önceden döşedikleri patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. İlk belirlemelere göre patlamada 5 asker şehit oldu.,Bölgeye sevk edilen takviye birlikler kaçan PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlattı. Denizlili

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

“10 Temmuz 2016 Pazar günü saat 12.05’de, Hakkari/Şemdinli Beyyurdu-Aktütün karayolunda yol kontrolü yapan unsurlarımızın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, dört kahraman silah arkadaşımız olay yerinde, bir kahraman silah arkadaşımız ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.