Denizli'ye Hava Ambulansı İle Geldi | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Denizli’ye Hava Ambulansı İle Geldi

Hava Ambulansı İle Geldi

Muğla’da geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan motosiklet sürücüsü yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi amaçlı hava ambulansı ile Denizli  Pamukkale Üniversite Hastanesi’ne getirildi.
Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Muğla İlinde 10 Haziran günü geçirdiği motosiklet kazası sonucu ağır yaralanan 36 yaşındaki motosiklet sürücüsü S. K., Marmaris Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalnin ardından ileri tetkik ve tedavisinin yapılabilmesi amacıyla hava ambulansı ile Denizli Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.
Kaza sonucunda karaciğeri ciddi bir şekilde yaralanan ve vücudunda kırıklar bulunan S.K.’ nın Denizli İline sevkine karar verilmesinin ardından helikopter ambulansı talep edilmiştir. Solunum cihazına bağlı bulunan S.K.’nın sevki için Antalya İlinden havalanan Sağlık Bakanlığına bağlı Helikopter Ambulans, hastayı Muğla’ nın Marmaris İlçesinden alarak İlimiz merkezinde bulunan Tugay Komutanlığında bulunan helikopter pistine başarılı bir şekilde iniş yapmıştır. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ ne bağlı 112 Acil Yardım Ambulansı ve Sağlık Ekiplerince karşılanan S.K., tedavisinin yapılacağı Pamukkale Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Ameliyata alınan ve yoğun bakımda tedavisi devam eden S. K.’ nın sağlık durumu ciddiyetini korumaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.