Denizlili Alperen Avrupa’nın zirvesinde

Denizlili Alperen Avrupa'nın zirvesinde

Denizlili Alperen Avrupa’nın zirvesinde

Denizlili Alperen Avrupa’nın zirvesinde : DENİZLİ‘nin Türk atletizmine armağan ettiği genç yetenek Alperen Acet, yüksek atlamada 2.10’luk derecesiyle Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda şampiyon oldu.

Başarılarına bir yenisini daha eklelen Alperen, İspanya’nın Castellon kentinde düzenlenen 38’inci Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda Fenerbahçe adına yarıştı. 18 yaşındaki Alperen, 2.10’luk derecesiyle yüksek atlamada birbirinden güçlü 10 rakibini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı. 11 ülkenin katıldığı organizasyonda Türkiye’yi temsil eden Fenerbahçe takım halinde kadınlarda birinci olurken erkeklerde ise ikinci sırayı elde etti.

Geçen yıl Denizli Büyükşehir Belediyespor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan ancak çalışmalarını antrenörü Cavit Ceylan nezaretinde Denizli’de sürdüren Alperen, yaz sezonunu Avrupa şampiyonluğu ile noktalamanın kendisine gurur verdiğini söyledi. Cavit Ceylan ise 5 hafta dinlendikten sonra yeni sezon hazırlıklarına başlayacaklarını, hedeflerinin her geçen gün büyüdüğünü dile getirdi. Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da telefonla kutladığı Alperen’den daha büyük başarılar beklediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.