Denizli'de 'FETÖ/PDY' operasyonuna 2 tutuklama. | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Denizli’de ‘FETÖ/PDY’ operasyonuna 2 tutuklama.

DENİZLİ’de, ‘Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) finansman sağladıkları öne sürülen iki kuruluşa düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 2’si sevk edildiği adliyede tutuklandı.
Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen salı günü sabah saatlerinde, Denizli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ile Denizli İl Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü A.O.’nun (53) yanı sıra Denizli Belediyesi’nde daha önce İmar Müdürlüğü yapan YİKOB’da mühendis olarak görevli N.D. (48) ile birlikte L.Z.K (32), A.S. (46), M.B. (54) Y.Ç. (33), M.B (42) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanı M.K. (48) gözaltına alındı.
FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladıkları ileri sürülen şüphelilerden A.O., M.B., Y.Ç. ve M.B. aynı gün polisteki ifadelerinin ardından savcının talimatıyla serbest bırakıldı. L.Z.K., A.S., N.D. ve M.K ise dün adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, zanlılardan N.D. ile M.K.’yi tutukladı. L.Z.K. ve A.S. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Şüphelilerin kamu kurumlarından ihale alan müteahhitleri, FETÖ-PDY’ye finansal destek sağlamaya zorladıkları ileri sürüldü.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.