DENİZLİ MERKEZ KOMUTANI TUTUKLANDI | Denizli Online Haber | Denizli Haber

DENİZLİ MERKEZ KOMUTANI TUTUKLANDI

Denizli Merkez Komutanı tutuklandı
Darbe girişimi sonrası gözaltına alınan Denizli Merkez Komutanı Albay Ziver İnci de sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Denizli’de darbe girişimi gecesi, 11’inci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli 105’i rütbeli 550 komando Çardak Havaalanı’nda gözaltına alındı. Er ve erbaşlar, ifadelerinin alınmasının ardından Tugay Komutanlığı’na gönderildi. Gözaltına alınan 105 rütbeliden ise Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ile birlikte 52 kişi tutuklandı, İzmir F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
Savcılığın genişleterek yürüttüğü soruşturma kapsamında, Merkez Komutanı Albay Ziver İnci de gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Albay İnci tutuklandı.
KAMU KURUMLARINDA DA AÇIĞA ALMALAR SÜRÜYOR
Darbe girişimi sonrası kamu kurumlarında yaşanan görevden almalar da sürüyor. Son olarak Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu ve SGK İl Müdür Yardımcısı Kenan Kartav görevden alındı. Ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli iki İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de aralarında bulunduğu müdür, müfettiş, idari personel ve öğretmen olmak üzere 620 kişi, İl Müftülüğünde ise Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde görev yapan 22 imam ve müezzin ile Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü’nde ise 8 personel açığa alındı. Bu arada Kınıklı Mahallesi’nde bir çöp kutusunda Fethullah Gülen’in yazdığı dini kitaplar ve CD’ler bulundu. Gülen’in kitap ve CD’lerini çöpe kimin attığı ise bilinmiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.