DENİZLİ KAVRULUYOR | Denizli Online Haber | Denizli Haber

DENİZLİ KAVRULUYOR

DENİZLİ, 2007 yılından bu yana en sıcak Haziran ayını yaşıyor. Gölgede 44 dereceyi bulan hava sıcaklığı bunaltırken, öğlen saatlerinde çınar ,bayramyeri ve işlek cadde ve sokaklar bile bomboş kaldı, hayvanat bahçesi görevlileri hayvanları hortumlarla su sıkarak serinletmeye çalıştı.

Denizli, çöl sıcaklarıyla kavruldu. Artan hava sıcaklıkları nedeniyle Denizli Türkiye’deki en sıcak illerden biri oldu. Gölgede bile 44 dereceyi bulan hava sıcaklığı nemle birlikte daha fazla etkisini gösterirken, Denizlililer’in zorunlu olmadıkça sokağa çıkmadıkları görüldü. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlık Mesireliği içindeki Hayvanat Bahçesi’nin sevimli sakinleri görevliler tarafından hortumla su sıkılarak serinletilmeye çalışıldı.

Hayvanat Bahçesi Görevlisi Erol Şanal, “Hayvanlara günde üç kez su veriyoruz. Onları da Allah yarattı. Sıcaklar hayvanları da çok etkiliyor” dedi. Denizliler ise, “Sıcaklarda ne yapacağımızı bilemiyoruz. Gölgede bile durmak çok zor” derken, Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri hava sıcaklarının hafta sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.