Denizli ‘de İlk İddianame Kabul Edildi

Denizli'de İlk İddianame Kabul Edildi

Denizli ‘de İlk İddianame Kabul Edildi

Denizli ‘de İlk İddianame Kabul Edildi Denizli’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürütülen soruşturmalar kapsamında 42’si tutuklu 60 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede sanıklar hakkında üçer defa ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Denizli’de ‘anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve Fetullahçı Terör Örgütü´ne üye olmakla’ suçlanan ve aralarında 11. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır´ın da bulunduğu 42’si tutuklu 60 şüpheli asker hakkındaki ilk iddianame kabul edilerek dava açıldı.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, 2´si serbest, 1´si yakalamalı, 15´i adli kontrollü, 42´si tutuklu toplam 60 şüpheli hakkında 143 sayfadan oluşan iddianamede, Türk Ceza Kanunu´nun 309/1, 311/1, 312/1, 314/2, sayılı Terörle Mücadele Kanunu´nun 5/1, yine Türk Ceza Kanunu´nun 53, 55, 58/9 ve 63. maddelerine dayanarak üçer defa ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İNTİHAR SÜSÜ VERİLMİŞ CİNAYET

FETÖ OPERASYONU 4 KİŞİ TUTUKLANDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.