Denizli Acıpayam'da FETÖ operasyonu: 5 tutuklama, 16 gözaltı! | Denizli Online Haber | Denizli Haber

Denizli Acıpayam’da FETÖ operasyonu: 5 tutuklama, 16 gözaltı!

Denizli’de FETÖ operasyonu: 5 tutuklama, 16 gözaltı! Acıpayam’ın Yeşilyuva ve Kuyucak

Mahalleleri’nde jandarmanın düzenlediği operasyonda, 3’ü kamu görevlisi 16 kişi gözaltına alındı Denizli’de FETÖ operasyonu: 5 tutuklama, 16 gözaltı!

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 5 kişi tutuklanırken, 16 kişi daha gözaltına alındı.

Pazar, 31 Temmuz 2016 Denizli’nin Acıpayam ilçesinde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 5 kişi tutuklanırken, 16 kişi daha gözaltına alındı.

Acıpayam’ın Yeşilyuva ve Kuyucak Mahalleleri’nde jandarmanın düzenlediği operasyonda, 3’ü kamu görevlisi 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında 1’i emekli, 2 imam olduğu belirtildi. Emekli imamın üzerinde 15 Temmuz darbe girişiminin şifresi olarak gösterilen 1 dolar çıktı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada Fethullah Gülen’in kitapları ve çeşitli dokümanlar bulundu.

Dün aynı ilçede, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yapılan operasyonda 2’si avukat 14 kişi gözaltına alınırken, mahkemeye sevk edilen şüphelilerden S.S.,O.Y.,Z.M.,Y.Ö., ve M.E tutuklanmıştı. 9 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.