DEMOKRASİ KÜRSÜSÜ | Denizli Online Haber | Denizli Haber

DEMOKRASİ KÜRSÜSÜ

Denizli’de darbe girişimine karşı ‘demokrasi nöbeti’ tutan Vatandaşlar, kurulan ‘demokrasi kürsüsü’nde darbe anılarını paylaştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ‘demokrasi kürsüsü’ demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar darbe anılarını kaleme alıyor. Darbe girişiminin yaşandığı gece milli iradeye sahip çıkmak için Delikliçınar Meydanı’na koşan Denizlililer o anlarda yaşadığı ve hissettiklerini Demokrasi Kürsüsü’nde kendileri için konulan anı defterinde paylaşıyor. Darbenin yapılması durumunda ülkenin çok acı çekeceğini kaleme alan vatandaşların ortak görüşü ise vatanına ihanet edenlerin en sert şekilde cezalandırılması olarak görülüyor. Emekli asker, şehit ailesi, polis eşi, üniversite öğrencisi gibi birçok vatandaşın duygu dolu düşünceleri paylaştığı anı defterinde milli iradeye kast eden FETÖ’nün ve onun gibilerin asla bu ülkeyi bölmeye gücünün yetmeyeceğinden bahsediliyor.
Anılarını anı defterine yazan 35 yaşındaki Metin Yılmaz, ‘Çocukluğumda bir kere darbe yaşadık. Yokluk, hastalık, fakirlik içinde büyüdük. Ama çok şükür hak yolundan ayrılmadık. Helal yoldan büyüdük. Ama hiçbir zaman Allah’a isyan etmedik. Vatanımıza ihanet etmedik” şeklinde konuştu.
Daha önce böyle bir şey yaşamadığını belirten Funda Nur Kaya, Yaş itibariyle darbenin ne demek olduğunu aslında bilmiyorduk, yaşamamıştık. 15 Temmuz akşamı bu darbe denen kelimenin soğuk yüzüyle tanıştık. Aslında atalarımız Kurtuluş Savaşı’nda ne yapmışsa biz de onu başarmış bulunmaktayız” diye belirtti.
Darbeye karşı tüm milletin zafer kazandığını belirten Fethi Aydınlıoğlu, “İnanıyorum ki bu darbe kalkışması sadece bir darbe girişimi değildir. Bu demokrasisiyle doğru yolda olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yükselişinin ve belki de dünya liderliğine yükselişini hazmedemeyen FETÖ’yü kullanan dış güçlerin bir oyunudur” dedi.
Duygularını paylaşan emekli asker Abdullah Demirpolat, “Ben emekli bir asker olarak her zaman vatanımın milletimin emrindeyim. Bu vatan kolay kazanılmadı ve öyle kolay teslim etmeyiz. İsterse bütün dünya bir araya gelsin” şeklinde konuştu.
Milletle yan yana olmaktan gurur duyduklarını belirten Mehmet Gecekuş, “Değerli nöbet arkadaşlarım 15 Temmuz’dan beri buradayız vazgeçmeden durmaya da devam edeceğiz. Bu tarihi güne tanıklık ettiğimiz için hem utanç duyuyor bir o kadar da buradaki kardeşlerimizle omuz omuza olmaktan da gurur ve onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Darbeye karşı olduklarını belirten şehit ailesi yakını Mustafa Şahin, “Bu cennet memlekete her kim ihanet etmişse Rabbim onları kahretsin ve bu memlekete bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın. Yaşasın demokrasi” diye belirtti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.