ÇOCUKLAR BU YAZ DA YÜZME ÖĞRENECEKLER | Denizli Online Haber | Denizli Haber

ÇOCUKLAR BU YAZ DA YÜZME ÖĞRENECEKLER

12 Okulda 6 bin çocuk ücretsiz yüzme öğrenecek
Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde sıcaktan bunalan çocukların imdadına Merkezefendi Belediyesi yetişti. Geçtiğimiz yıl kurulan portatif havuzlar sayesinde 5 bin çocuğun yüzme öğrenmesini sağlayan Merkezefendi Belediyesi, bu yıl ilçenin 12 noktasına portatif yüzme havuzu kuracak ve tam 6 bin çocuğa ücretsiz yüzme eğitimi verilmesini sağlayacak. Yaz sonunda da yüzme öğrenen çocuklara sertifika verilecek.

Çocuklara yaz tatili boyunca yüzme havuzu ile keyifli anlar yaşatacak olan Merkezefendi Belediyesi, ilçe merkezinin 12 noktasına portatif havuz kuruyor. Kavurucu sıcakları unutturmak ve çocuklara yaz tatili boyunca güzel günler yaşatmak için kolları sıvayan Merkezefendi Belediyesi, onların yüzme öğrenmesini de sağlayacak. Uzman yüzme hocalarının nezaretinde yüzme öğrenecek olan tüm çocukların yararlanabilmesi için havuzlar, 12 ayrı stratejik yere konumlandırılacak. Derinliği 1.20 metre olacak olan havuzların hijyeni de uzmanlarca sürekli olarak kontrol edilecek.

KAYITLAR 15 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Yaz ayı süresince yüzme öğrenmek isteyen 6-13 yaş arası çocuklar 15 Haziran tarihinden itibaren 12 noktada kayıtlarını yaptırabilecek. Kayıt sonrasında öğrencilere Merkezefendi Belediyesi tarafından çanta, havlu ve bone hediye edilecek. Yerlerin belirlenmesi konusunda büyük titizlikle çalıştıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, her kesimden tüm çocukların bu imkândan yararlanmasını istediklerini belirtti. Başkan Subaşıoğlu, “Geçtiğimiz yıl binlerce çocuğumuz, kurduğumuz portatif yüzme havuzlarında uzman yüzücülerden eğitim alarak yüzmeyi öğrendi. İçlerinden yetenekli olanlar profesyonel spora yönlendirildi. Bu yıl da 6 bin çocuğumuza yüzme öğretmek istiyoruz. Onların rahatça havuzlara ulaşabilmesi için 12 ayrı stratejik okulumuza havuz kuracağız. Yaz bittiğinde de sertifikalarını vereceğiz. Hedefimiz Merkezefendi ilçemizi sağlıklı yarınlara bırakmak. Bu nedenle spora büyük önem veriyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi; Spor Merkezefendi’de pazar akşamları izlenen bir aktivite değil. Bizzat içinde olunan bir uğraşı olacak” diye konuştu.

Açılışın ise kayıtların tamamlanmasının ardından en kısa süre içinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Yüzme havuzu kurulacak olan okulların isimleri şu şekilde;

1-Katip Çelebi İ.Ö.O

2-Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İ.Ö.O

3-Ahmet Yesevi Anadolu İ.H.L

4-Hacı Ahmet Paralı İ.Ö.O

5-İbrahim Cinkaya SOS.BİL. LİS

6-Sevindik Şehit Hasan Eser Ortaokulu

7-Zaferiye Abalıoğlu İ.Ö.O

8-Mükerrem Eke Mehmet Eke İ.Ö.O

9-Üçler İ.Ö.O

10-Kazım Kaynak AND. Lisesi

11-Namık Kemal Ortaokulu

12-Arif Yalınkaya İ.Ö.O

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.