CHP’li Tanal hakaretin peşini bırakmadı

CHP'li Tanal hakaretin peşini bırakmadı : CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medyada kendisine yapılan hakarete 2'nci davayı açtı.

CHP’li Tanal hakaretin peşini bırakmadı

CHP’li Tanal hakaretin peşini bırakmadı : CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medyada kendisine yapılan hakarete 2’nci davayı açtı. Hakaret eden ve tazminata mahkum olan öğrenci özrü de sosyal medyadan diledi.

DENİZLİ Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Doğuhan Oğuzhan, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’a sosyal medyadan hakaret etti.

Mesajı gören Tanal, Oğuzhan’dan şikayetçi oldu. Ankara 37. Asliye Ceza Mahkemesi de, yargıladığı gence 2015 Kasım ayında 6 bin 80 TL tazminat cezası verdi. Hüküm de geri bırakıldı. Ancak CHP’li Tanal işin peşini bırakmadı ve bu kez 16. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne 5 bin liralık tazminat davası açtı.

“PİŞMAN OLDU”

Attığı tweet yüzünden ikinci defa dava açıldığını öğrenen Oğuzhan, milletvekili Tanal’dan davayı geri çekmesini istedi. Yaptığının hata olduğunu belirten Oğuzhan, “Kızgınlık anında tweet atmıştım. Milletvekili beni mahkemeye verdi ve para cezası aldım. Şimdi ikinci olarak tazminat davası açmış. Ben bu paraları nasıl ödeyeceğim? Yazdıklarımdan dolayı pişmanım”dedi. Tanal’ın davasını geri çekmesini istediğini belirten Doğuhan, “Darbe girişimi sonrası Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bütün hakaret davalarını geri çekti. Mahmut Tanal’dan da bana açtığı davayı geri çekmesini istiyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.